Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Мајкл Мареј
 • Регистрирај се Број: 06693-067
 • Возраст:40
 • Време служев:20 години +
 • Роден град:Њујорк (Харлем), NY
 • Реченица:ЖИВОТ
 • Тековната задолжен:Drug Trafficking, Убиство
 • Алијас:Mike Solo
 • Датум на издавање:N / A
 • Затвор Припадност:Нација на боговите и Земји
 • Круг на влијание:Нација на боговите и Земји
 • Институција:USP Биг Сенди
 • I hope to be a positive voice to address the political and economic crises affecting our people.

Мајкл Мареј

Роден и израснат во Харлем, Њујорк (Линколн Проекти). А на честичка од Нацијата на боговите и Земји, also known as Mike Solo and to his nation as Infinite Messiah Allah. Went to Rice and Brandeis high schools. Јас сум татко, Дедо, чичко, брат, и син. I grew up in a strong structured home but became addicted to the glamor of street life. Сега сум плаќаат за тоа со мојот живот.

Во моментов сместен во САД Казнено Големиот Сенди за шверц на дрога и убиство. Служев 20 години на доживотен затвор. Јас претрпеле преку обиди и страдањата да прерасне во еден активист за подобрување на нашата заедница и луѓето. Обидувајќи се да се ре-едуцираат млади луѓе што имајќи го во реално средства. Да им помогне да стане предност на нашата заедница и снабдувач и заштитник на нашите жени. Да се ​​биде столбови на нашата црна и латино заедници наместо да се губи настрана во овие модерни ден концентрациони логори. I believe in advocating for the redevelopment of our youth, ментално, физички и духовно, па тие се подобро информирани и повеќе свесни за замките кои чекаат нашата црна и шпанска браќа во ова општество.

Се надевам дека ќе биде позитивен глас за решавање на политичка и економска криза влијае на нашиот народ низ мисли, мислења и решенија, кои предизвика промена едно лице во исто време.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category