Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Винсент Gamboa
 • Регистрирај се Број: 23079-086
 • Возраст:44
 • Време служев:20+ години
 • Роден град: Лос Анџелес, CA (Јужна Централна)
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат кокаин база
 • Алијас:Vizious Па
 • Датум на издавање: 2020
 • Затвор Припадност:Крв (Ист Сајд Outlaw 20 's)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:USP Victorville
 • Добрата работа во врска со животот е дека животот е патување и во текот на ова патување ќе имаме многу искуства кои ќе ни овозможи да научат многу лекции. Што учиме од овие искуства и она што го правиме со тоа знаење ќе бидат утврдени од страна на нас.

Затворот не е за човечкиот дух

mandatory-minimums-crack-sentences

Dear family and friends,

Американскиот претседател Барак Обама готово 95 помилување претставки и 2 помилувања во декември. Моето име не беше на листата. Ние сме многу благодарни за 97 семејства и поширокото семејство кои биле благословени со прекрасната вест дека еден од нивните наскоро ќе се вратат дома. Среќен светиот-дена за недвижен!!!

Ова не е последната листа на луѓе кои претседателот Обама ќе одобри помилување и милост да, и знам дека трпението е проповедаше, но сум бил далеку од моето семејство и пријателите за речиси 23 години. Затворот не е за човечкиот дух. Кога дисциплина станува суровост, луѓето мора да бараат правда. Ние сме народот!!!

Постои еден предлог-законот во Конгресот во моментов, кои ќе ги преземе еден чекор кон исправување неправеден закон која постои повеќе од 25 години. И покрај тоа што Конгресот го знае и го познава овој закон несразмерно влијае Афроамериканците. The Sentencing Reform and Corrections Act of 2015 (S.2123 и H.R. 3713). Законот за изрекуваoе на казната за реформа ќе го направи задолжителна минимална делови од Законот за правични пресудата ретроактивно. Донесувањето на овој закон ќе се себе си и многу други даде помош ни треба.

Би ве замолил да го поплави вашиот член на Конгресот со телефонски повици, писма, пораки, и твитови и да ги принуди да помине законот. Кажете куќа претседателот Пол Рајан и лидер во Сенатот, Мич Меконел, да закаже гласање за предлог-закони за човечки ресурси. 3713 и S.2123 во јануари. Пратениците мора да преземе акција за паметни попаметни казната.

Благодарение на секој кој го напишал за аболиција правобранител Дебора Leff во мое име. Please change the heading of that letter and forward the same letter to President Obama. President Obama could grant my immediate release. Исто така можете да чуруликам претседателот Обама и од него да бара да му се даде помилување на Винсент Gamboa, татко на три деца, кој е во затвор 23 години 96.6 грама на крек-кокаин. Ве молиме бидете сигурни да се вклучат на случај CR93-2090 Број и платниот биланс #23079-086.

Искрено,

Винсент Gamboa #23079-086

САД Казнено Биг Сенди
P.O. Кутија 2068
Inez, Кентаки 41244

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category