2369
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Сакам

Сакам, Што знам јас за такво нешто?

Мојата погрешно толкување на љубовта и ме предизвика повеќе болка тогаш задоволство.

Љубовта е збор го изговори пред таа ми кажа таа веќе не можеше да издржи до додека јас страдаат од оваа долга и осамена смрт.

Љубовта е она што ме пристигнав овде; народ, места и нешта кои немале чувства.

Сакам да сакам, но некаде по ова патување јас заборавив како.

Тие сакаат само кој тие мислат дека јас сум.

Тие сакаат да го мразиме вистински ме, вистината на човек кој е внимателно скриени.

Сакам- четири писмо збор во сопственост на животот и смртта.

Живот = емоција

Смртта = емоции

И мажите и жените ја совладале деликатната уметност и никој не го владее љубов.

Сакам, убава слика која боли толку лошо.

Љубов доаѓа со неколку вистини, и многу лаги.

Можеби и сум бил подобро без било кога да си запознаен со љубов.

Денес, љубов нема направено ништо, но го скрши мојата душа.

Секоја вечер пред да си легнам Се прашувам кој ме сака. Понатаму, Се прашувам кој се грижи.

Љубовта не би ги украде моите соништа, киднапирање мојата надеж и задави мојот дух.

Во утринските часови, кога се будам, Јас и понатаму врши притисок врз.

Ако никој не ме сака мене, Знам дека ја сакам мојата СЕЛФ.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category