Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Љубовта е она што ни треба

Холер, кога ќе ме слушне. Уште подобро, застанете. Ајде да дојде заедно, тогаш се оди напред. Чекор по чекор. собрани мисли, организираниот бучава, shared vision. Потенцијалот веќе не може да се полни до. Ние треба да се движи, луѓе!

Стагнација ум значи лушпа од телото. Let’s learn to love life opposed to living as dead men and women. Алатките што треба се бори со кои се соочуваме. Пречките се сретнуваме се лекциите кои ќе ни движат низ животот ни даваат формула за успех.

Седам и се наштети со прифатените пораз на многу, стемнето кои го покриваат лицето, кога катастрофа штрајкови ако покрај тоа што крајот на светот дојде. Онолку долго колку што имаме здив во нашите бели дробови таму живее способноста да се биде!

Ова не е за црнец, бела жена, Браун брат, ова е за сите луѓе. Нашиот најголем непријател е сепаратистичка начин на размислување. Differences in ethnicity, култура, економски средства, политички верност, што сето тоа е за? А замолчени на омраза се манифестира преку маската на политиката и политичката реторика. Омразата мора да престане.

Ние сведочат за едно време за разлика од било пред. А времето кога сме соочени со поголем степен на угнетување, екстремни напади врз човештвото. Not alone black-on-black crime or urban uprising, но државно насилство и ладнокрвни колење на невините и беспомошните во заедниците низ целиот свет,,en,на затворен црнец,,en.

Се вели дека постојат благослови во проблематични времиња, но исто така има и моменти кога омраза е толку моќен што самата зло уништува сè што ќе допре. I was told in order for us to exemplify the truth in which we were created, we have to brother, љубовта е татко; неговиот, сакам мајка; сестра, сакам ќерка; и така натаму. Не само на нашите сопствени, но, сето!

Можеме да одиме со децении укажувајќи проблем по проблем, но кога се будиме со решение за нашиот ум? и не, не е сè значи дека ние треба да престане да испраќа работни места во текот на морињата, создавање на повеќе работни места, or trying to agree if Hillary committed a crime through the use of a private server. Иако овие се големи прашања, она што ни треба е Л-О-В-Е!

Неодамна видов снимката од март милиони жена од границите на федералната казнено. Жените од целиот свет доаѓаат заедно. Ова беше нешто најубаво. Жени, вашите мажи би сакале да се вклучат нешто само како убава, нешто само како моќен, the problem is there lives a million of men in prison as a result of mass incarceration. Останатите лица се речиси прогонувани и се предмет на судско гонење ако се осудат да се покаже дури и најмалата трага од У-Н-И-Т-Y ! Но, не престануваат. продолжи, за следните четири години и по. продолжи маршираат, продолжиме да ги носиме на свеста на неправдата. Нашите прекрасни сестри во секоја сенка симболизираат ребро на секој маж. Мажите знаат како да се допре. Жените може да направи да се чувствувате. Те почувствував сестри. Се чувствував комплексноста на нееднаквоста.

Јас сум црнец, an incarcerated black man. Така, нека се борат! Се борат заедно за сите причини, а не само оние кои веруваме дека влијае врз нас. Ајде да се борат за правда за сите. Се бори за она што е во право и не може да се негира, ние не можат да бидат етикетирани како disruptors, терористи, омраза трговци, and such.

Борбата луѓе!

F-I-G-H-T for J-U-S-T-I-C-E!

F-I-G-H-T за L-O-V-E!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category