Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Мислев дека ќе значеше Засекогаш

Мора да ме сакаш, или не.

Тоа е долго време и време откри вистината знаевме но го игнорирав: Вие не беа предвидени за мене. На многу пати ќе ги кажал овие зборови се само лага. чекаше, ќе го грабнавме на сите што би можеле да, вовлечени мене сува, потоа паднав, и ќе паднал. Откако одби да зборува со мене за години и години, кога ќе ја отвори устата ќе ми рече на сите мои грешки и грешки и како што беше тоа што ја предизвика вашиот предавство. Таа не беше до сега сфатив дека моралот на една личност зависи од нивниот мотив. Како сте го направиле долга листа на недостатоците што ги поседува, Те прашав да бидам искрен за еднаш. Знаев дека тоа ќе биде тешко, бидејќи речиси засекогаш не само што ме лажеше, но да се. Беше нешто на оваа листа дејствие сторено намерно да се донесе ви наштети во секој случај? Вие не може да одговори на. Па да можеш, но што одби.

Од денот кога паднав сте намерно ме прецртан, намерно ме сакаше сè, но благослови. Се јавив и одговоривте, на воздивнувања само мелодија врши за целосна 15 минути. Имаше ноќи кога светот беше заспан и седевме буден ветуваат еден на друг се што овој свет има да понуди, и она што не би се манифестира со тоа што се одржа во нашите срца. Никогаш не мислев да биде сон за моите очи беа отворени, или барем мислев. Зошто не можам да се види погодности напишана под површината на секој твој збор? Why couldn’t I see that I was no different than the many men who caught prison bids and lost their lover? Тоа е се што бевме- lovers. Две лица кои одбрале да се изедначуваат љубов со допир, физички достапна за страст. Џеј рече, “Мора да ме сакаш”, но јас, никогаш не го правеше.

Тие велат дека не може да се претвори лоша девојка добра, но штом добра девојка се качил лошо, таа е исчезнат засекогаш. И засекогаш ќе се качил. Од моите раце во следната човекот. Требаше да плаќа помалку внимание да ви се во моите раце и да пронајдат ако јас бев некогаш во срцето. Вредноста на сето она што некогаш беше, lost. Пат го освои надвор. Сите го зеде беше време, освен.

Нема, но не и заборавени, или надвор од видното поле од умот?

Без оглед на околностите, кога темнината посетуваме во површина еднаш исполнет со светлина ќе се постигне за една те сакам и да ги води во место на сочувство. Не е за доброто сочувство е, но кога ќе рече дека сакаше, те сакав, и те сакав за недвижен, и кога те сакам за недвижен оваа љубов никогаш не умира. Вистинската љубов е овековечено. Сте биле еднаш мојот свет и сега ми зјапаат во вас преку мојот ретровизор, исчезнува меморија, но зошто? Јас не ја остави. Бев жртва на војната, човек борбена, се обидува да најде мојот начин во оние улици, што мојот пат кон дома секоја ноќ. Иако може да се сопна во, во раните утрински часови, секогаш ме пречека со насмевка и никогаш не се жалел за моето време, далеку. Ве туширани со плодовите на мојот труд и сте биле во содржина, па зошто сега дека ракави се прицврстени имаш толку многу да се каже за мојот начин на живот? Тоа е затоа што мојот начин на живот повеќе не го обезбедува брзи автомобили, накит, на крзна, но наместо тоа, голема време, освен? Време се тестираат својата лојалност, и вие не сте за задачата.

Мислев дека цел засекогаш кога сте го кажале, но тоа беше едноставно вашиот начин на одговарање на крајот од ноќта секс и пари рано наутро оставени салон во спалната соба. Вие сте лажго! Јас не се лутам ча. Сте само докажани не ми беа еден и понатаму дека многу од она што сјае aint злато на сите. Јас ќе продолжам да го правам моето време, и ќе продолжи да живее надвор од многу лаги ти реков. Јас ви стојат добро.

Tewhan Батлер
Author, Америка масакрот/Ко-основачот на Во живо од Заклучување

  

One response to “Мислев дека ќе значеше Засекогаш”

 1. Rem says:

  Keep your head up Tewhan true love last forever you just haven’t found yours YET ..manny blessings to you and your family ….life’s a bitch

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category