379
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

СОВРШЕНСТВОТО

Бидејќи јас не сум СОВРШЕНО, ниту пак јас тврдат дека се, уште, Јас и понатаму да се стремиме кон совршенство. Грешки во животот и недостатоци ме остави покори до научив да прифати вистинската суштина на совршеност. Сите ние сме предодреден да губи нашата способност да гледаат подалеку од ограничување поради undernourishment. Негација на материјал потребен, која го храни и го поддржува умот и духот попречува нашата потрага за совршенство.

Но јас прашам- Што е СОВРШЕНСТВОТО?
Тоа е постигнувањето на пари, автомобили и облека?
Дали е тоа начинот на кој ние одиме, зборуваме?
Дали е чиста кожа и прилично кафени очи?
Или тоа е разбирање на себе; олицетворение на вистината и / или волја за дејствување во својата слика?
А прашањето поставено дека само може да одговори за вас, но знаеш дека јас го споделам со вас овој:
Нема ситуацијата е иста. Плодовите на праведност или страдањето на дивјаштвото мора да се доживее сам. Никогаш не треба да престане да е важно, СОВРШЕНСТВОТО не е илузија. На пример на неуспех ќе биде бомбардиран со тоа што им дава посебна вредност и вредноста на сопственото суштествување.
Бидејќи јас не сум перфорациии др, ниту пак јас тврдат дека се, уште, Јас и понатаму да се стремиме кон совршенство!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category