3599
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Марк Диксон
 • Регистрирај се Број: Р-01558
 • Возраст:32
 • Време служев:14 години
 • Роден град:Чикаго, Illinois
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:1ул степен убиство, 2 Точки од обвинението за обид за убиство
 • Алијас:Chyna Бо
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик
 • Круг на влијание:Г-дин Нил Labro, Падне назад
 • Институција:Pickneyville Correctional Center
 • Со секое дете убиени на улиците, на bullseye на главата расте поголем.

Малата лига Светската серија: Дали ти го гледаш?

Гледање на Малата лига Светската серија оваа година, Имав можност да се види спортски откриваат духовно будење. Тринаесет млади луѓе од Чикаго Џеки Робинсон Запад чинеше предодреден да ни покаже ветувањето на потенцијалните скриени во рамките на сите нас. Додека ја гледав како ги сочинуваат изгубени работи, и прешкртате опасни hitters, атлетски силата на нивните акции стана нем. Се што остана беше спокојство тие покажаа, и решеност да победи, и покрај сите шанси. На цврстина да се излезе и да заработи она што тие саканиот стоеше надвор како интелигентен и дисциплинирани изложба на човечкиот карактер и големина.

Овие убави, силна, млади, црна, мажи нудејќи ни поглед на ветувањето за иднината. Ветување дека нивните проблематични Southside Чикаго соседството чини да се негира. И ние сме во Светската серија. Ние се соочи со серија предизвици, како што се расизмот, сиромаштијата, полициска бруталност, и неправеден систем. Овие социјални отрови се закануваат да го убие нашиот свет. Јас сум лево за да прашувам дали ти си видел во овие млади луѓе. Се прашувам дали во гледањето нивно надминување, те видов себеси надминување на одредени пречки во вашиот живот.

Се прашувам, ја виде?

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category