3418
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Животот не е чин

Ако животот беше чин и дојде без не-overs, ништо не би била тоа што е. Нашата совршена перцепција на рајот ќе биде, но празен рамка. Нашите грешки може лесно да биде од малку значење. Секојдневно ќе играат надвор друга сцена жалиме; сослушување зошто никој не викна, “Намалување на!” и ни даде можност да се стави на нашите најдобри лице. Сите се направени за светот да види, лицето не сме. Укажувајќи на семејството Греми како вежба за да биде сè и секого, освен себе. Но, потоа, каде ќе живеат вистината?

Портокал е новата црна, четириесет е новиот дваесет и измама е дадена кредибилитет. Ништо не е како што изгледа. Болната дел од животот и вештачка уметност е далеку од сцената. На страната на камерите искуството е реален. Луѓето се помалку простувањето. Најдобри актери и актерки не добиваат овации.

Најпознатите наградува достигнување е да се имаа од страна на оној кој не се најде начин, но прави на начин. Немаше miscue во вашиот личен производство. Насока сте биле направени да патуваат намерно доаѓа со пресврти и се врти, но сепак остануваат на директорот.

На првиот знак на проблеми не се толку подготвени да ги продадат правата на твојата душа. Хируршки обезличување совршенство. Животот е замислена да биде убаво недостатоци. Имитација може да биде додворувања, но исто така деструктивни. Бидете исклучително внимателни на “чин” сте ставање на. Имуни на трема, уште подложни на продорен ефектите од реалниот живот искуство.

Гледам дека лизгање, паѓа во вашата сопствена напуштање на себе. Гледам дека сослушување зошто никој не е вика, “Намалување на!”

Ова е реалноста мојот драг пријател.

Животот не е чин!

 

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category