3648
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Cedric Браун
 • Регистрирај се Број: 29077-050
 • Возраст:31
 • Време служев:6 години (државата), 6.5 години (federal)
 • Роден град:Њуарк, NJ
 • Реченица:151 месеци
 • Тековната задолжен:Conspiracy to distribute crack & heroin
 • Алијас:Bleed
 • Датум на издавање:2018
 • Затвор Припадност:Крв (793 Thug Life)
 • Круг на влијание:Emmanuel Jones
 • Институција:FCI McKean
 • Сакам да им помогне разбие циклусот на губење на младите на улиците и затвор.

Животот е полн со пречки!

Речник Вебстер дефинира пречки како “нешто што стои на патот или се спротивставува.” Во текот на нашето постоење во овој свет ние секогаш ќе се соочи со многу пречки, испитувања, и страдањата. Ако тие не се занимаваа со правилно, тие би можеле да доведат до состојба на обесхрабрување, или решавање за помалку, или дури и откажување.

Во моето мислење, тоа не е пречка која е проблемот. Тоа е повеќе за тоа како ќе се справи со проблемот и се друго што стои во нашиот начин. Сум забележал дека во текот на патувањето ние животот, вклучувајќи ме и мене, имаат тенденција да се лесен начин за излез.

Без оглед на пречка може да биде, ние постојано барате најлесниот пат до нашата дестинација. Повеќето пати, тоа не е начинот на кој ние треба да одиме. Ако се погледне за кратенки во животот постои голема можност дека ќе дојде до краток во животот.

Како што гледам назад во текот на мојот живот, а некои од одлуките кои што го направив во однос на пречките, Се откажав брзо, бидејќи јас само сакав лесен излез. Сакав да се биде успешен, но имаше пречки во својот пат. Главната пречка е недостатокот на образование. Земав лесен начин надвор и почна да продава дрога, која сега се направени толку многу години од мојот живот. Јас сум гарантира никогаш да се добијат овие години назад.

Многу пати, ако ние само продолжи да се протурка низ несреќи и да останат фокусирани и мислиме позитивно и да веруваме во себе ние ќе ги надмине сите пречки што животот го фрла нашиот начин.

Цитат дека треба да додадете во вашиот арсенал е: “Што не убие само ќе ве натера да се посилна.”

I believe this quote can be used as a very important tool in our lives, но само ако сме во можност да научат од искуството. Јас го користам себеси да помогне да се придвижи напред од многу пречки што сум го сретнал.

Пречки помогнат да се изгради карактер. Прегратка пречки на животот како предизвик. На крајот на денот тие wiull го изнесам најдобрите во вас.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category