3670
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quaheem Едвардс
 • Регистрирај се Број: 10800-084
 • Возраст:28
 • Време служев:6 + години.
 • Роден град:Патерсон, NJ
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат, Оружје, Заплашување на сведоци
 • Алијас:Вол-Splish
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв
 • Круг на влијание:Charles Taylor Jr., Дејвид зујат, Џошуа Carrell, Tewhan Батлер
 • Институција:USP Тусон
 • Јас сега знам што сакам од животот за себе, моето семејство и мојата заедница. Јас сум строго за обнова и промени. На хартија, Јас секогаш ќе бидат поврзани. Зедов заклетва! Но јас тресне за вистинската причина сега, или неколку причини: ПРОМЕНИ, Upliftment и просперитет. Raise Up!

Животот е маратон

Како може да се подготви за маратон без stretchin "?
Ова тело е составена од повеќе 60% вода, така,
пијалок е потребно, но како некој да се подготват за патување на животот
без лекции?

Сум се одржува триесет и една долга милји од овие чевли;
судски случаи, и долги судски процеси во овие чевли,
метри избраздени, отечени зглобови, но
Јас сум сепак успеа да добие околу во овие чевли.

Мојата обука е моето искуство;
затвор во затвор, бесмислени војни,
и многу рок-in-и со закон.
Сум истрча на многу различни дворови, но јас ги разбирам
дека ако јас продолжи да работи, мојата следна периодот во,
само може да биде полошо од периодот пред.

Така, што ме чека во завршница линија?
Повеќе болка? Солзи? Или се надевам дека само една добра година?
Подготовка е уред за дестинација,
и јас само се молам дека ќе биде уште стои секогаш кога ќе одам таму.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category