1562
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quaheem Едвардс
 • Регистрирај се Број: 10800-084
 • Возраст:28
 • Време служев:6 + години.
 • Роден град:Патерсон, NJ
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат, Оружје, Заплашување на сведоци
 • Алијас:Вол-Splish
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв
 • Круг на влијание:Charles Taylor Jr., Дејвид зујат, Џошуа Carrell, Tewhan Батлер
 • Институција:USP Тусон
 • Јас сега знам што сакам од животот за себе, моето семејство и мојата заедница. Јас сум строго за обнова и промени. На хартија, Јас секогаш ќе бидат поврзани. Зедов заклетва! Но јас тресне за вистинската причина сега, или неколку причини: ПРОМЕНИ, Upliftment и просперитет. Raise Up!

Лидери против Заплашувањето

Заплашувањето е trending тема, која го стави во центарот на вниманието на децата со нивните градите надвор и, повеќето од сите, оние деца кои се малтретирани. Заплашувањето е плашиш тактика која се покажа смртоносен. Иако документирани како самоубиства, Јас го избере зборот смртоносен, или можеби смртни случаи или убиствата, бидејќи кога станува збор за деца, тие се ранливи. Некои деца не се толку силни ум како другите, па кога некој е принуден во однос на "работ" и не може повеќе да издржи тортура, Честопати апели за помош падне на глуви уши. Да не се спомене постојат деца известување овие акти долго пред вистинска трагедија се случува. И она што за лица кои примаат овие извештаи или сведоци на малтретирање, но не прават ништо? Се тие несвесно го оправдуваат?

Јас јасно ги почитуваат и разбираат "Ера" во кој живееме денес. За мене, растат по улиците, работите беа поинакви. Јас бев исто така малтретирани и бере на. Моите родители не можеле да си дозволат да се хранат четири деца и ни даваат со "убаво" облека. Имаше многу денови кога нашите алишта не беа чисти. Да биде само момче, Јас сум сигурен колку моите сестри се справуваа со ова, но јас беше лесна цел. Имаше време во текот на мојот Новак година во средно училиште кога јас носеше истиот пар фармерки за неколку недели, hand washing them occasionally. It didn’t take long before my peers caught on, spotting the ink spot near my left pocket from the busted pen. I’ve been chased home, jumped and sometimes for no reason at all. This went on until I finally stood up. I was done taking the long way home. Велам ова да се каже, I dealt with the bullying and teasing the only way that I was taught. Telling my parents that I was being chased home would have only led to physical discipline. These bullies, who I like to call “attention seekers”, are driven by tormenting others. Но, on the same token, I’m sure there are some things they hate about themselves. Bullies are controlling and they prey on weakness. They may feel “unpopular” and hungry for the spotlight. With bullies, most often, there’s a lack of guidance. It starts at home. What’s going on in the household of these “attention seekers”? Usually abuse. Bottom line is, our children pay little or no attention to what they hear, and only understand what they see.

Final word

To our victims:

If or when you’re being harassed by a bully, make sure that you let someone know. If they don’t believe you, keep pressing until someone does. We are not teased because something is wrong with us. We’re smart, talented etc. Bullies choose us because we have something they don’t. Почнувајќи од денес, you are no longer victims. Stay strong and focused.

To those of you who witness bullying, но не прават ништо:

You’re just as bad as the bullies. If you’re against this, when and what will you stand up for?

Последно, но не и најмалку важно…to our “attention seekers”

Кога го спречи? You’re ruining lives. Instead of pushing your peers over the edge, you should use that energy towards something positive. Don’t think that because someone is scared of you, they respect you.

Respect and Fear are one in the same.

Издигне!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category