Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Joe Champs
 • Регистрирај се Број: N-94926
 • Возраст:42
 • Време служев:23 години
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:90 години
 • Тековната задолжен:Armed Robbery, Грабеж, Убиство
 • Алијас:Sultan
 • Датум на издавање:2040
 • Затвор Припадност:Moor
 • Круг на влијание:Мавритански наука Храмот на Америка
 • Институција:Stateville поправниот дом
 • Most street organizations, at their inception, were never about the destroying of our communities, but the upliftment of ourselves and humanity as a whole.

Правда или само-САД

raise-up-Chicago-prison

Нашите луѓе се намали за истрели; четиринаесет секунди, шеснаесет свеќи запалени, и јас не мислам на роденденската торта на дванаесет-годишниот е.

Што може да мислам на тоа како метафора, но знаеш што јас зборувам за, па да знаете што сакам да кажам. Братот, рече тој не можеше да дише, и ќе велат дека тоа не е неправда или само-САД! А вози Педи вагон завршува со смртта на братот со скршен 'рбет. И да се каже ова не е неправда или само-САД! Прекинот на сообраќајот во Тексас се претвора во нерешените убиства со црна кралица од Чикаго пронајден мртов во затворската ќелија. И да се каже ова не е неправда или само-САД!

тие одат. ние немири. Ние протестираат на улиците, но нашите проблеми никогаш нема да се реши во само неколку недели. Овие злосторства пишувам за извршени од страна на оние кои се заколнаа да послужи и да се заштити но сепак, тие им наштети и да ги убијат со од страв на правдата. И да се каже ова не е неправда или само-САД! Тие ги прикријат своите злосторства и да не се открие невидливиот ленти. И да се каже ова не е неправда или само-САД! Но, откако луѓето го гледаат, тие #raiseup во нив улици и викам како силни како што може за уште една изгубена душа, украдени од страна на оние кои би требало да послужи и да се заштити но сепак, тие им наштети и да ги убијат.

Тие дејствуваат како да #blacklivesmatter или било која животот не е важно, кога всушност тие се.

Сега отворете ги очите ми американскиот народ и стојат силни сторени кривични дела на неправда, без оглед на тоа кој е или она што може да биде случај. Утре тоа само може да биде или уште само некои од нас.

Joe Champ #N94926
PO Box 112
Joliet, IL 60434

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category