3531
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Emmanuel Ausar Jones
 • Регистрирај се Број: 28486-050
 • Возраст:29
 • Време служев:N / A
 • Роден град:Џерси Сити, NJ
 • Реченица:30 години
 • Тековната задолжен:Убиство, Киднапирањето, РИКО, Att. Убиства, Firearm violations, Att. Murder of a Federal informant while incarcerated
 • Алијас:Killer-E
 • Датум на издавање:2030
 • Затвор Припадност:Крв (Обод)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер, Altariq Gumbs, Kenneth Thompson, Cedric Браун
 • Институција:FCI McKean
 • Getting Bloods to unite in cause for the growth and development of our youth to prevent further incarceration.

Тоа е време за Момци да станеме мажи

Значи она што не момче се? За почеток момче сака да игра игри. Момци играат игри со другите луѓе и самите. Момци сака играчки, не вистински нешта што почнуваат да се движат и да го обликуваат светот. Момци како да играат, но не се вклучат во продуктивни активности на работа. Момци како да кажуваат шеги и да биде реторичко. Момци како да се преправаат дека се длабоко инволвирани кога тие се само “само игра.”

Кога тоа момчешки менталитет манифестира во возрасни тело тие стануваат преокупирани со своите играчки. Им се допаѓа светкавите автомобили и звучните системи во текот потреби на своите деца. Тие се повеќе заинтересирани во импресивен нивните homies од било што друго. Тие немаат голем интерес во нешто надвор од себе. Кога ќе се преокупирани со некој за одмазда или да се добие во текот на и да ги преземат од, тогаш сте момче.

Нема ништо лошо со игра како средство за рекреација, но кога играта станува замена за вашиот живот план, тогаш вие сте уште едно момче. Кога другите луѓе се во врска планови за обликување на светот и ќе се игра картички, тогаш вашата boyishness е болест. Кога ќе Продолжувам да добивам затворени и не се менуваат вашите патишта, тогаш вие сте уште едно момче. Кога ќе се стави на вашата девојка или жена пред да го направите вашето дете, тогаш вие сте уште едно момче. Кога другите луѓе се читање и пишување книги и ако не сте снимање базен, тогаш играта е оружје против вашиот напредок и нашиот напредок. Додека ние престанете да играте игри и да почне занимаваат со императивите на “човекот” свет, ние ќе останеме во вистински проблеми.

Многу од проблемите со кои се соочуваме во нашите заедници може да се разбере како нуспроизводи од момчиња кои треба да бидат мажи. Стапките на убиства се јасно примери на момчињата игра со животот. Занемарување на децата од страна на нивните татковци е доказ дека момчињата се игра на улиците наместо да се грижи за нивните одговорности.

Ние имаме избор да се откажат од нашите момчешки однесување и утврдени на патот кон машкост. Ние прво мора да признаеме нашата конфузија околу дефинирањето на машкост и да се разбереме дека многу од кои ние се јавувате “мажи” се или едноставно мажи или момчиња во игра.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category