3714
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Бенјамин Вилијамс
 • Регистрирај се Број: R32989
 • Возраст:27
 • Време служев:10 години +
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:41 години
 • Тековната задолжен:Убиство, Грабеж, Agg. Ослободување на огнено оружје
 • Алијас:Ben Ben
 • Датум на издавање:2045
 • Затвор Припадност:Раст и развој
 • Круг на влијание:Падне назад, Labron Neal Bey
 • Институција:Stateville поправниот дом
 • My goal is to inspire and promote change.

Тоа е случајно?

Проклето, тоа е случајност тоа проклето во близина на секое лице гледам околу мене е црна или кафеава?

Како е тоа што како популација во САД ние сме малцинство, но кога станува збор за затворската популација Црнците и Хиспанците се мнозинство?

Некои може да се каже дека тоа е затоа што недостатокот на образование. Постојат статистички податоци кои ги покажуваат голема разлика во бројот на браќа во затвор отколку во колеџ. Морам да кажам дека бројките се алармантни, но ние како народ треба да дознаам зошто ова е можно.

Зошто не сме се нудат истите можности и можности како добростоечки луѓе?

Види, она што дојдов да се реализира е угнетувачот признава нашата моќ како народ и знае, ако се сфати нашата вредност и ослободи моќта како целина, таа сила ќе биде незапирлив и ќе ја врати нашата соодветна општествена положба. Значи затворскиот систем е дизајниран за да се задржи ни заклучени во незнаењето. Знам дека ќе биде многу противење на таа изјава. Може да се каже затвор е всушност да се заклучи до криминалците. Што е со сите невини браќа и сестри во затвор? Што е со криминалците кои го тероризираат нашите заедници и да ги убијат нашата одбрана браќа и сестри и да се извлечеш со тоа? Јас не ги види кога ќе се скенира за лицата на луѓето околу мене затворени во кафези како животни.

Владата и правосудниот систем објавија војна на сиромашните. Тие се користат секоја тактика тие можат да мислат на да се профитира исклучување нашето постоење. Единствениот начин да се стави крај на овој напад и експлоатација е да се ослободиме од психолошки синџири и да се борат незнаење. За да го направите ова ќе мора да се здобијат со knowledge of self, познавање на вашиот народ, како и познавање на непријателот. The justice system and law enforcement are today’s lynch mobs. Наместо да се користи јажиња, тие се користат куршуми, прекумерна затворски казни и масовно затворање на нас висат. Единствениот начин да се стави крај на ова злосторство е да го возвратат ударот и да ја поправите тоа скршен систем.

Ловот е за нас и ние се плен.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category