3650
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Димитриј Хил
 • Регистрирај се Број: 68133-053
 • Возраст:35
 • Време служев:10+ години
 • Роден град:Њујорк, Њујорк
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Панацериум во poss. на огнено оружје; Мешање w / Трговија преку грабеж на наркотици трговците; заговор за грабеж на изјави наркотици трговците
 • Алијас:O.G, Пантер
 • Датум на издавање:Датум на издавање
 • Затвор Припадност:Крв (95KShine)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:Специјални управување единица на USP Луисбург
 • Кога у ќе се ослободи и да потрае овој болка

Затворање Нација: Каде Исус ќе биде

Роналд Реган поведе војна против дрогата, де факто војна на Црнците и сиромашните.
Казната реформи на '84,
Конгресот донесе закон што ја мандат и засилен затвор Нација;
Нашата младина на поранешниот доставени N конкретни кафези.
Свињите не камшик со bullwhips,
Јас денес сум го победи со nightsticks.
Иако јас сум уште изјави црнец престој во вашето место,
но да додадете навреда за повреда,
Јас сум испрскаат во лицето со жезло.
Јас сум уште врзан со лисици и окови на половината ланец,
но не сум повеќе не товар на брод за трговијата со робови,
instead it’s a bus or they fly us on an airplane.
Ние сме се уште се принудени на трудот, осамен, или синџирот банда.
Или начинот на кој ние се уште само што добиваат плата роб.
Стариот болка маскирани со нови имиња.
Казнено-поправните установи замени насади,
но сепак, тие служат за истата цел–
Капитализмот мора да биде одржан!

Затворање Нација

Муслиманите, политички затвореници, воени затвореници, непослушна, malcontent, револуционери, оние на влијание, и обичен стар отпадници
ќе останат затворени во кафез 23 часа на ден, некои години, други со децении
од ден на ден се додека не полудат, изврши самоубиство, или пауза;
да се откаже од вашата припадност и да го прифатат индоктринација
but first and foremost capitulate by accepting your incarceration.
Вие сите имаат мандат да учествуваат во–

Затворање Нација

За поседување марихуана тие добија доживотна казна затвор,
now Colorado legalized and taxes it for big business,
милиони долари профит.
Правдата е слепа.
Ние сите знаеме дека е лага, лежат, лежат.
Тоа е зошто нашите казната е двојно повисока од времето на бели момци кои извршиле исто кривично дело–
Не, судиите велат дека тоа е вистина
Само слеп за вас, слепи за сиромашни.
Велам, aint дека евангелието вистината?
И сите се еднакви пред законот,
уште еден процент никогаш не ќе бидат третирани како на сиромашните.
А зошто ми е секогаш само црно лице во судот?

Затворање Нација

Стоп отпорна! свиња крикови
право пред тој да ме удира со флеш тресне граната.
Стоп отпорна! свиња крикови
снимањето мене постојано со гумени куршуми
Стоп отпорна! свиња крикови
прскање две канистри на жезло.
Врзани окови на кревет рамка,
се вика четири точка ограничувања,
мислев својата ака е стрес позиции
ака тортура кога се користи од страна на ЦИА
на оние кафез во заливот Гвантанамо.
Сите овие расистички свињи кои се обврзуваат садистички злоупотреби во Amerikan затвори
исповедаат дека се Христијани
одат во црква во недела
исто како што направија slavemaster,
додека тој шлаг, силувана, и линчуван мојот foreparents,
грабежите на целиот континент–

Затворање Нација

За оние кои пишуваат, спроведување на, и заштита на неправедните закони,
бидејќи само роб / затвореник,
Јас смирено ќе побара краток уживање,
со поставување дека ова ми загатката,
Ако Исус беше жив денес тој ќе живее како Бил Гејтс,
или ќе бидат затворени во кафез дваесет и три часа на ден
во ADX, LEWISBURG, или можеби Гвантанамо?
Врзани, окови, и замолчени како ништо повеќе од една радикална neoslave.
Дали Исус им се каже стоп отпорна,
додека се победи на колена, и
негираше пошта, посети, и телефонски повици на неговото семејство?
Дали Исус да биде осуден како политички затвореник,
слични на Mutulu или Aafia,
даде доживотен затвор,
расчовечен и повредил,
игнорираше со презир и рамнодушност,
подложен на тоа што неговата храна плукаат во,
сензорни лишување,
да се наметне во однесувањето модификација?
Можеби Исус ќе работат во Мекдоналдс за $7.25,
негираше дневна плата.
Исус ќе биде на угнетените и затоа криминализира,
насочени и обврзани да умре од свињи во друг неоправдана убиство;
или предодредени да живеат надвор од неговите денови во Amerikan кафез,
виновен за заводливо заговор.
Тој ќе биде принудена да се биде затвореник–
Затворање Нација!

Посветено на моите безгласни малолетници кафез во, оние кои се во самица, и да се Latandra Елингтон кој беше погубен во зандана Флорида; и Aafia Siddiqui врамена со расистички систем и сите оние кои се во кафез 23 & 1, уште стојат фирма со отпор.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category