3523
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Omar Остин
 • Регистрирај се Број: 204603C
 • Возраст:31
 • Време служев:бидејќи 2001
 • Роден град:Њуарк, NJ
 • Реченица:60 години + 7 последователни години
 • Тековната задолжен:Двојно убиство
 • Алијас:K.O.
 • Датум на издавање:2043
 • Затвор Припадност:Крв (Валентин)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Лестер Alford, Pele Brown, Tewhan Батлер,
 • Институција:East Jersey State Prison (Rahway)
 • Ако реално G не може да ги одвратат youngins, ред, имаат ya начин, но барем дозволете ми првично вас за патот.

Ако можеме да трговија Места

Оваа една е посветена на wannabe насилници и гангстери:

Ако можеме да тргуваат места, Јас ќе ви разбудат тука наутро во мојот затворска ќелија (од начинот на кој јас сум во контролната единица) и се служи ладна храна за дваесет и четири часовна заклучување околу часовникот. You can have my spot bkuz after all you’re a G or a thug so I guess this is gangsta in that way of thinking. Се разбудам тука и да ја искористам оваа ладна задник храна послужавник со три вафли и две колбаси, кои не се направени од вистинскиот месо. Тоа е некои преработени неименуван производ. Што и да е, тоа е појадок на Г под овие околности.

Па сега чекате за полицајците да се добие на вашиот мобилен за туш. Тогаш може да се добие во фанки туш веќе се користи од голем број мажи, некои со екстра лоша хигиена. Тогаш е назад кон вашиот затворска ќелија. Внимавате на прозорецот и да видиме во затвор двор–ред на кафези сличен на куче засолниште, буквално. Еден човек да кафез во точно простор како вашиот мобилен. Гледам нагоре и да види надвор од затворот. Погледни се во Панорама и да видиме истиот Оле нешта сте биле во потрага по повеќе од една деценија. That’s ten years in case you’re uneducated bkuz you’re too cool for school. Значи во Панорама гледате места кои никогаш не може да биде блиску до во вашиот живот. Тоа е премногу за контемплација дури гангстер е. Така да се врати назад во вашиот мобилен. Веќе гладни, бидејќи три вафли не можат да одржат расте газ човек. Whatever you have been thinking is always right there on your mind stalking you every second of the day and a stressful mind tends to exacerbate (направи нешто полошо) ситуацијата.

Види, кога ќе живеат екстремен живот што се согледува во најекстремните начини. Можеби затоа што тоа е сите луѓе како тебе може да се разбере. Како што велат некои луѓе треба да дознаете на потешкиот начин. Токму сега сакате да ми биде и тоа како го добив за мене да биде и биде и онаму каде што сум денес.

Од друга страна јас сум ти. Се будам во вашиот кревет и да се подготви за училиштето бидејќи јас не сум премногу кул за училиште. Одам да се пополни главата со знаење во форма на можности кои не може да има смисла во моментот, но ќе биде одлучувачки фактор во мојот живот како што минува времето. Давам мама и grandmom голема прегратка и бакнеж bkuz секојдневно е Денот на мајката и имаш мајка жртвување и фрлаат нејзината љубов и напор во тебе. Тогаш јас да продолжам со мојот ден. Едноставни нешта како само да се биде слободен, гледајќи ги луѓето како и шетаат по улица, види автомобили се вози од страна, и начинот на утринското сонце сјае и се одбива од куќите и зградите, кои се дел од сценографијата Јас сум растат во се чини дека е важно. Сакам да го цениме едноставни нешта bkuz еден ден ќе ви биде во затворска ќелија имајќи го гангстер и умираат од добивање на стари, но не добива стариот.

Јас би можеле да имаат продолжен ова и отиде подлабоко во детали, но јас верувам дека ќе го добиете слика. Одат и се подготви себе си да победи со тоа што се бара од добитниците. Или се подготви себе си за мене да биде и да добијат она што го добив од животот–ништо друго туку една тажна приказна. Но еј човек, провери ова, никој не живее животот за вас. Не е важно колку луѓе те сакам, сите тие можат да направите е да ви даде насока и чекор назад.

Ако сакате да го задржите гангстер, Ќе се видиме кога ќе добие тука….

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category