1577
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Винсент Gamboa
 • Регистрирај се Број: 23079-086
 • Возраст:44
 • Време служев:20+ години
 • Роден град: Лос Анџелес, CA (Јужна Централна)
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат кокаин база
 • Алијас:Vizious Па
 • Датум на издавање: 2020
 • Затвор Припадност:Крв (Ист Сајд Outlaw 20 's)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:USP Victorville
 • Добрата работа во врска со животот е дека животот е патување и во текот на ова патување ќе имаме многу искуства кои ќе ни овозможи да научат многу лекции. Што учиме од овие искуства и она што го правиме со тоа знаење ќе бидат утврдени од страна на нас.

Ако тие ти го уништи, Ќе ни го уништи

Претседателот Обама,

Ве молиме да стојат силни,
По вашата совест никогаш не може да биде погрешно.
Ќе видите нивните планови и знаат дека тоа не е во право;
Страв од смртта никогаш не треба да биде причина,
Да го предаде својата совест е чин на предавство.
Капа и трговија, банкарските спасувања и здравството;
Кој даде совети кои можете водела кон тоа?

Тие ви туп на грбот и насмевка во твоето лице.
Тие дури и се преправаат дека тие не ја забележуваме вашата раса.
Еден процент од црна крв прави една африканска,
FAITH IN GOD AND SELF MAKES YOU A FREE-MAN.

There are people in your own party who want you to fail,
It’s the self-esteem, goals and faith of our future generation they seek to derail.
What will be your legacy should be your concern;
Will it be a presidency from which our children can learn?

You have a lovely wife and two beautiful daughters,
NAT, MARCUS, MALCOLM AND MARTIN, OUR HONORABLE FOREFATHERS.
To die for a better future is an honorable deed,
To live for our future generations should be our creed.

Our children are watching all that you do,
Some of them want to grow up and become a Black President too.
Will you lead them with courage, commitment and faith,
Or will you continue the deception of politics that breeds hate?

Претседателот Обама,
The decision is yours;
Learn from the courage of our ancestors and continue to break down them doors.
Support for one another goes both ways,
Let’s move forward in righteousness for the remainder of our days.

Vincent A. Gamboa

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category