1639
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Томи Edelin
 • Регистрирај се Број: 01206-748
 • Возраст:44
 • Време служев:N / A
 • Роден град:Вашингтон D.C.
 • Реченица:ЖИВОТ
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Brother Menes
 • Датум на издавање:N / A
 • Затвор Припадност:Независни
 • Круг на влијание:DJ, Масовна
 • Институција:USP Ли
 • I began to struggle against a mindset that I realized was not mine, and thus my quest for knowledge began.

Како да Љубовта жена

Времето и просторот се единствените нешта што понекогаш физички одвоени маж од жена. Но, кога два ума стане еден ништо не го одвојува еден човек и неговата жена. Материјалниот свет не е фактор кога љубовта на човекот за неговата жена е надвор од овој свет.

Вообразени слушање и расудување се клучните фактори за разбирање и негување на жената срцето.

Некои жени (не сите) страдаат од минатото трауматски искуства, и тие искуства може да предизвика нив да се дејствува абнормални. И дека абнормално однесување често ќе фрустрираат луѓе кои не го разбираат и не може да се однесуваат на абнормалност. Ако човек не го разбира симптом, тој не може да се излечи (сакам) нејзиниот.

Мажите кои не ги разбирам реагира. Мажите кои се разбере одговори. Реакции се импулсивни и може да се создаде конфронтации. Одговорите се добро обмислен и разумни. Ако, како резултат на некои минатото трауматски искуства, жена стана Маниќ Депресивните и / или Опсесивно компулсивно, човек мора да бидат способни да ги препознаат симптомите и имаат цврстина и присуство на умот, како и способност за решавање на нејзиниот зла ​​наместо борба против неа или мрази неа не се нејзиното вистинско јас.

Вистински мажи не се кандидира од жена има потреба од љубов. Тој се снаоѓа груба води до нејзината морињата се смири. Откако таа признава својата духовитост, (љубов за неа) таа ќе го поднесе. Но не доброволно, таа ќе ги тестираат да видат дали ти си човек (сакам) дека сте го претставува да ја.

Не ставајте сите ваши фокусира на нејзината физичка благосостојба, се фокусира прво и основно на нејзината ментална, духовна и психолошка благосостојба. А љубовта и духовно и негуваат жена претставува рај на човекот. И свесно интелигентни ментално негувани човек претставува рај на жената.

"Нека твојот ум биде нејзиниот Бегалец: Како да сакаат жена ". ПОСВЕТЕН НА CECELIA MC EACHIN.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category