3525
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Како ви се ми судат?

Да се ​​знае што луѓето сакаат мора да имате направено без. Да се ​​знае што му треба на народот си мора да биле ограбени на потребата. Така, Го прашувам, зошто се обучуваат, режија и зборуваше од страна на поединци кои не можат да бидат повеќе далечни и исклучен од нашиот свет?

Зар не знаете решение се најде најблиску до проблемот?

Од вашиот дом на врвот на ридот може да се види на сиромаштијата, навистина?

И ако не, може да ви го чувствува тоа?

Како што постои чувство на радост, постои чувство на болка.

Дали ви се види и да го игнорира или грижа да не се чувствуваат?

Се додека некој може да профитираат исклучување несреќа тоа не е важно, Претпоставувам дека.

Сребро spooned додека ние ги собереш преку белешки со вили.

Да се ​​биде дел од луѓето, мора да сте еден од луѓето.

Како ви се ми судат?

Сум стоел на сечкање блок ѕиркаа лево, glaring right at a jury pool of men and women who were not my peers, подготвени за мене и секој кој се осмелува да направи свесна одлука да ги преземат работите во свои раце кастрат. “Само доставување до една форма на страдањето ќе те постави бесплатно од друг степен на страдање. Издржи незаменлив загуба и направете го тоа тивко. Направи звук и страдаат повеќе,” тие се потсмеваат.

Страдање се појавува неизбежен за пониска класа. Rob me by denying equal opportunity then call me a thief when I take it. Погребете ме во срцето на џунглата тогаш ме исмеваат за се обидуваат да преживеат.

Дали сме на дното не се достојни на животот?

  

One response to “Како ви се ми судат?”

 1. katrina says:

  They will never understand the struggle!!!!

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category