3602
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Emmanuel Ausar Jones
 • Регистрирај се Број: 28486-050
 • Возраст:29
 • Време служев:N / A
 • Роден град:Џерси Сити, NJ
 • Реченица:30 години
 • Тековната задолжен:Убиство, Киднапирањето, РИКО, Att. Убиства, Firearm violations, Att. Murder of a Federal informant while incarcerated
 • Алијас:Killer-E
 • Датум на издавање:2030
 • Затвор Припадност:Крв (Обод)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер, Altariq Gumbs, Kenneth Thompson, Cedric Браун
 • Институција:FCI McKean
 • Getting Bloods to unite in cause for the growth and development of our youth to prevent further incarceration.

Како да се разбие циклусот на затворање?

There are many men who walk out of these prison doors just to come right back. Јас зборувам со некои од нив да се добие разбирање на тоа зошто тие избираат да се направи истото избори. Why would a person want to do the same acts that lead to incarceration when they have the choice of freedom or prison, and know the penalties of his actions if caught for breaking the government’s laws?

Понекогаш се прашувам, би го прават истото по сето ова време јас го правам? Јас едноставно не може да го види, но тоа ме тера да се прашувам за притисоците за опстанок во општеството. It must be that we look for an excuse or someone or something to blame for our own failures, и чувството на вина, and letting your loved ones down by chasing your own desires.

Може да прифати одговорност сам се промени овој циклус на затворање? Верувам дека тоа ќе биде потребно повеќе од тоа! Кога зборувам за некои од овие браќа тие не зборуваат за развивање на нивните умови да научат да го направите различни. Rather, they speak of going back home with a plan, an illegal plan that someone else has already failed at. Во сите актуелност, they make plans to return to prison before their current sentence is complete.

Зошто ние треба да страдаат толку многу пред ние учиме? Growing up most of us honestly believed that we knew it all, некои се уште не. Верувавме дека можеме да го правиме она што го сакате и не се грижи ако ние живеевме или починале. Генерација по генерација ние место сите притисокот на следната поради неуспесите на сегашната генерација да оди напред. Многу може навистина веруваме дека се движи напред, but the reality is everyone is still on food stamps and dependent on other government handouts.

По сите овие години, она што ние оствари, Што научивме од нашето минато? Ние не сме си ја ставите во позиција да имаат контрола врз околностите на животот. Црн претседател сами по себе не може да го промени нашите заедници. It takes a team working together as a unit. Други позиции мора да бидат пополнети или работите ќе биде, како што е, афро-американски претседател без помош.

Така, Се прашувам, што треба да се промени за нас да престанат да доаѓаат во затвор? I wish there was just one simple answer. One that I can give is that we must change the way we think and act. За тоа е ум кој создава визија и ни дава овие глупави идеи кои водат до нашите затворање. Ако ние само може да се добие контрола врз нашите мисли и се фокусираат на нашите одговорности на вистински начин, we won’t subject ourselves to this prison lifestyle.

На крајот, the government is giving out all this time and everyone is telling on each other and there’s no loyalty.

What can you honestly say that you’re getting from the streets besides prison and death?

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category