2315
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Omar Остин
 • Регистрирај се Број: 204603C
 • Возраст:31
 • Време служев:бидејќи 2001
 • Роден град:Њуарк, NJ
 • Реченица:60 години + 7 последователни години
 • Тековната задолжен:Двојно убиство
 • Алијас:K.O.
 • Датум на издавање:2043
 • Затвор Припадност:Крв (Валентин)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Лестер Alford, Pele Brown, Tewhan Батлер,
 • Институција:East Jersey State Prison (Rahway)
 • Ако реално G не може да ги одвратат youngins, ред, имаат ya начин, но барем дозволете ми првично вас за патот.

Безнадежноста е опасно чувство

Јас сум сеуште тажен над она што се случи во Њутаун, Конектикат. Тоа се случува како што сите во текот на годината во нашата капи во текот Џерси како Камден, Њуарк, Џерси Сити, Патерсон, и Трентон. Јас се користат да доаѓаат од умот рамка како тоа каде јас едноставно не даде AF ***! Се чувствував кој стана хит во средината на нашата диск минувачи и престрелки тоа беше нивна вина поради тоа што во тоа место. Не за уште една секунда никако не можев да живеат на невини луѓе кои беше погодена.

Безнадежноста е опасно чувство. Толку опасен, всушност,, првата жртва на безнадежност е да си. Моралот и грижа за човековиот живот добива претекнат од страна на чувството да се биде поразен од страна на еден куп ситуации кои едноставно не може да се справи со во тоа време. И може да не знам како да се добие помош, може да се претпостави никој друг не го разбира можете или не можете дури и да сакаат помош. Така, сте само ќе играат вашиот крај до свеќи гори надвор.

За жал, ова боли многу луѓе во процесот. Тоа ви боли, оние кои се грижат за вас и оние кои едноставно се случи да ја премине вашиот пат во погрешно време. Затоа, ако сте лути лице се најде разумен начин да се ослободи од сите причини, или недостаток од него, за вас да се чувствуваат вцепенен болката на другите луѓе.

Тоа е како јас бев. Откако ја видов мајка ми не живеат до своите должности, Зедов на чувство на никој да биде во можност да ми каже што да правам. Од страна на време моите баби и дедовци ме одведе во штета е веќе направено. На некој начин тоа е самоубиство. Начинот на кој ние го носат на е како да живеат да умре; не живеат да живеат. Често немаме граници, или совест кон начинот на кој ние ги злоупотребуваат само до, за жал, тоа е премногу доцна повеќето пати. Се надевам дека не си ти премногу…Остане силен!!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category