Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Emmanuel Ausar Jones
 • Регистрирај се Број: 28486-050
 • Возраст:29
 • Време служев:N / A
 • Роден град:Џерси Сити, NJ
 • Реченица:30 години
 • Тековната задолжен:Убиство, Киднапирањето, РИКО, Att. Убиства, Firearm violations, Att. Murder of a Federal informant while incarcerated
 • Алијас:Killer-E
 • Датум на издавање:2030
 • Затвор Припадност:Крв (Обод)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер, Altariq Gumbs, Kenneth Thompson, Cedric Браун
 • Институција:FCI McKean
 • Getting Bloods to unite in cause for the growth and development of our youth to prevent further incarceration.

Надеж за подобра иднина оваа Нова Година

I want to say Happy New Year to everyone out there. I pray and hope for a better future with the choices we make. I hope you and your family in bondage get the freedom they deserve. Only God can judge us, право или погрешно. I pray and hope we get from underneath the devil’s thumb that keeps us killing our kids and coming back to prison.

This year I hope I receive some relief from the courts so I can go home and help lead these kids in a better direction. Сакам да им кажам за испитувања страдав, додека губење на луѓето што ми беше драг. I’m in prison hearing about all the deaths, и јас сум умре за да ја видите на моето дете. Сакам да се биде татко, а и многу други го сметаат за. The child of a friend of mine here in prison was just killed in a car accident in California. Болката што се гледа на лицето му е нешто што јас не сакаат да се доживее.

Љубовта на луѓето што имаат до тебе.

Биде подобра личност и се стават настрана разликите.

Се спушти на оружје и да добијат пари.

Стоп кажува на вашиот маж и добивање на луѓето кои израснале со затворени.

Останат во училиште и да добијат образование. Тоа е навистина гангстер.

Грижете се за вашето семејство и да биде таму за нив во време на потреба.

Нова Година треба да биде рестарт копче за вас. I pray and hope everyone is safe out there. I will be here in prison continuing my education, така што може да се посвети на остатокот од мојот живот на децата кои имаат потреба од мене. Студирањето е потребно време, па ако не се слуша од мене, знам дека Учам, но јас не сум далеку само допре до мене и јас ќе ви одговори.

Peace and love. Борбата продолжува……….

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category