Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Roderick Sutton
 • Регистрирај се Број: 60128-066
 • Возраст:33
 • Време служев:8 години.
 • Роден град:Истон, Па
 • Реченица:17 години.
 • Тековната задолжен:Armed Bank Robbery; Firearm; Possession 5 grams or more of cocaine; Aiding & Abetting
 • Алијас:Роуч
 • Датум на издавање:2019
 • Затвор Припадност:None
 • Круг на влијание:
 • Институција:Allenwood
 • Here is where everyone loses and what everyone does, време! Time takes, but time teaches.

Happy Birthday: Гамбит на кралицата

Fathers-Day-FCC-Allenwood-prison

Јас бев еднаш почетник во шах, како и во самиот живот, но во текот на многу години на префинетост сфатив дека животот како што го знаеме е многу слични на играта шах. Двете повлекува жртва, емоција, рационалност, и бистро визија.

Во шах, како и во животот, вашите противници ќе strategize било начин можат да се елиминира она што тие сметаат дека е најважно за вас во надеж да ослабне, боли, и да ве обесхрабри. Во мојот живот, како и во шах, таа е кралица…

Моја кралица (ќерка) е стратешки однесена во надеж да ме повредите и да ме задржи во ”кај мене”. Но, наместо да стане обесхрабрени, emotional, и одмаздољубиви, Научив да се емитува таа негативност во инспирација. Инспирација за да ги превземете кралице и ставете ја назад на својот престол до мене каде што припаѓа.

Sadesia, it was just one year ago on your sixteenth birthday when I first authored part one of this post and a lot has transpired since then, позитивни и негативни. Сфаќам дека работите не се покажа како вас и јас би го сакал работите да се, главно поради мојата брутална и помирува со искреност кон другите.

Преку сите негативност која што излезе, Сакам целосно да се разбере дека мојата љубов за вие никогаш нема да се промени. Таа секогаш ќе остане безусловна, бидејќи мојата лојалност лежи во вас, МОЈА КРАЛИЦА.

Лојалност не е сè, тоа е единственото нешто…

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН 17TH КРАЛИЦАТА SADESIA!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category