1633
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Ентони Вилијамс
 • Регистрирај се Број: 23830-112
 • Возраст:46
 • Време служев:13 години.
 • Роден град:Лос Анџелес, CA
 • Реченица:20 години.
 • Тековната задолжен:Марихуана Дистрибуција; Заговор да се изврши вооружен грабеж на банка
 • Алијас:Г-тон
 • Датум на издавање:2019
 • Затвор Припадност:Крв (Црна P. Камен)
 • Круг на влијание:DJay, МАЖИ СТОП
 • Институција:USP Бомонт
 • Да се ​​даде и да се разбереме се некои од најголемите подароци што Ви е дадена од Бога па не се плашат да го вратат на вашиот ближен.

Оруженото насилство

На денот на трагичната смрт на оние од дваесет деца отворив очите на нешто: колку биле заведени ние како заедница се. Сега пред да почне да се осврнам на она што се случи во Њутаун, Конектикат, дозволете ми да изразат, без неизвесност, тоа беше ужасно, а моето срце излегува на сите семејства кои ги загубија саканите.

Зошто е тоа така постојат трагедии од оруженото насилство во нашата урбани заедници на неделна основа на тоа дека не се националните внимание? На пример, in Chicago there are twenty to forty shootings weekly due to gun violence. And yes, most are child fatalities. I feel that the issue of gun violence should be addressed nationally and not just when these sorts of tragedies happen in suburban white America.

Please don’t misconstrue this for being an issue of race. Because as I see it, bullets are colorblind. I just feel that anytime there’s a precious life lost due to senseless gun violence it should be spoken of on a national level, no matter where the problem lies. President Obama said that since he’s been in office there have been four incidents of major gun violence. That’s incorrect. Like I said his home state had more murders from gun violence than any state in the nation this year. It’s a shame it took the incidents in Newtown for President Obama to even mention the gun violence in his hometown of Chicago and cities like Philadelphia.

Ние, as a nation and as parents, must start paying attention to our youth, our kids and the mentally ill. We must not disregard the warning signs of distress that they send before these sorts of incidents happen. The signs are there. Сепак, for one reason or another, we just aren’t paying attention and/or taking them seriously.

Thank you for your time. Јас те оставам како дојдов, во мир.

Камен Љубовта,

Г-тон.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category