2296
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Лестер Alford
 • Регистрирај се Број: 854173Б
 • Возраст:40
 • Време служев:19 + години.
 • Роден град:Елизабета, NJ
 • Реченица:50 години.
 • Тековната задолжен:Убиство
 • Алијас:Тефлон
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв (Овошје Место Brim)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер, Omar Остин, Altariq Gumbs, Emmanuel Jones
 • Институција:Њу Џерси државниот затвор (Управување со контролна единица)
 • Моето искуство во затвор е нешто што јас не би сакал на мојот најлош непријател.

Водач на банда прашања Кори Букер закана

Лестер “Тефлон” Alford висок пласман член на овошје Место обод кој во моментов е затворена во менаџмент контрола единица во Њу Џерси Државниот Затвор се вели дека се организираше заговор за атентат врз тогашниот градоначалник на новоизбраниот Кори Букер. Медиумите широко објавија можноста за пушки stashed во различни Њу Џерси државна затвори. Тефлонски достигна надвор да живеат да се прочисти воздухот од ситуацијата. Тој испрати копија од еден стар весник статија каде што тој се доведува во прашање различни делови на статијата и заплетот. Еден од неговите главни точки е дека тој не е од Њуарк и прашања зошто тој би сакал Кори Букер убиен. Тој тврди дека многу од приказна е политички мотивирана.

На следниов член од Рик Hepp и Џонатан Schuppe првично се појави во Star-Леџер јуни 21, 2006. Alford на рачно напишани белешки може да се види на маргините. Alford ветува дека има уште да дојде во врска со оваа приказна и повика јавноста “Не верувам на возбуда.”

Letters claim guns 'stashed' in 4 prisons.

LEtters claimguns 'stashed' in 4 prisons

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category