3603
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Бенјамин Вилијамс
 • Регистрирај се Број: R32989
 • Возраст:27
 • Време служев:10 години +
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:41 години
 • Тековната задолжен:Убиство, Грабеж, Agg. Ослободување на огнено оружје
 • Алијас:Ben Ben
 • Датум на издавање:2045
 • Затвор Припадност:Раст и развој
 • Круг на влијание:Падне назад, Labron Neal Bey
 • Институција:Stateville поправниот дом
 • My goal is to inspire and promote change.

Храна за мислата

Ти мора да се види она што го стави во вашето тело. Иако храна е од суштинско значење, секој елемент на храна не е добра за вас. Имате добар јагленохидратите, и вашите лоши јаглехидрати. Имате храна која придонесува за висок холестерол, висок крвен притисок, и дијабетес. А здравје-свесно лице вежби и јаде соодветна храна за да се одржи неговото или нејзиното здравје. Оние кои се грижам за нивното здравје се јаде во дебелина и други компликации кои може да резултира со смрт.

Сега да се направи смисла на сето тоа, Јас се користи аналогија на храна да ги објасниме нашите доза на информации и знаење. Во таа смисла, види она што го хранат мозокот. Сè што гледаме, вклучително и на социјалните медиуми, придонесува за начинот на кој ние ја видите ситуации. Пополнете вашиот мозок со сите големи работи животот има да понуди. А голем ум произведува големи нешта.

Следниот пат кога ќе се продавниците за храна (информации) бидете сигурни дека тоа е од суштинско значење и корисни за вашиот раст и развој. Со тоа, вели, ајде да се подготви и празникот исклучите сите добри светот има да понуди.

  

One response to “Храна за мислата”

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category