3369
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quaheem Едвардс
 • Регистрирај се Број: 10800-084
 • Возраст:28
 • Време служев:6 + години.
 • Роден град:Патерсон, NJ
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат, Оружје, Заплашување на сведоци
 • Алијас:Вол-Splish
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв
 • Круг на влијание:Charles Taylor Jr., Дејвид зујат, Џошуа Carrell, Tewhan Батлер
 • Институција:USP Тусон
 • Јас сега знам што сакам од животот за себе, моето семејство и мојата заедница. Јас сум строго за обнова и промени. На хартија, Јас секогаш ќе бидат поврзани. Зедов заклетва! Но јас тресне за вистинската причина сега, или неколку причини: ПРОМЕНИ, Upliftment и просперитет. Raise Up!

Сојузна Казнено работни места и програмирање # WTOW

Овој сајт и сите содржини на овој сајт не можат да бидат копирани, репродуцира, реиздава, поставени, испратени, пренесуваат, дистрибуирани, или да се користат за создавање на изведени дела без живо од Заклучување на (Во живо) претходна писмена согласност, освен што живеат грантови ќе неексклузивна, непренослива, ограничена дозвола за пристап и прикажување на веб-страници во рамките на овој сајт, исклучиво на вашиот компјутер и за вашите лични, некомерцијална употреба на овој веб-сајт. Оваа дозвола е условена со вашите не менување на содржината на екранот на овој сајт, Вашиот чување непроменети сите авторски права, трговски марки, и други сопственички известувања, и прифаќање на сите услови, услови, и известувања придружни содржини или на друг начин утврдени со овој сајт. LIVE не Ви дава никакви експлицитни или имплицитни права или лиценци под никакви авторски права или други права комерцијален или интелектуална сопственост. Вие не може да се огледало било од содржини од овој сајт на друг веб сајт или на било кој други медиуми.

Повеќето луѓе во нашиот свет преферираат да седат околу целиот ден, наместо работа, дури и оние кои немаат пари кои доаѓаат во. Но, за оние од вас кои се сиромашните, со под просечните примања, проверете ја листата на различни работни места подолу.

Храна служба
За најголем дел сите слободни работни места со почеток во петто одделение, што е најниска. Ова е како "минимална плата" за затворскиот систем. Во услуга на храна, можете да направите барем дваесет долари месечно како петто одделение. Но, со добра конзистентна работна етика, сте гарантирано да се направи повеќе.

Со цел да се се движат нагоре во плаќаат градус се, вие не само што ќе мора да се се стави во работата, мора да имате на GED / средно училиште диплома. Без или, на највисоко промоција вие може да добиете е да се една градус се четири. Тука е разгледаме во услуга на храна позиции на.

Dining Соба Работниците - Тие се одговорни за чувањето на јадење област чист и организиран. Редење пепелниците, чувањето на сол и бибер клатачни исполнет, , како и како убедливо и mopping на подовите се само некои од одговорности на работникот.

Линија Сервер - Нивната работа е во основа на издржување на храна и чистење на линија по секој оброк.

На линијата серверите обично се создаде најмногу непријатели во кујната. , Едноставно затоа што тие си наложено да се им даде на секоја индивидуални на истиот дел, но таму ќе да биде времиња, кога тоа може да изгледа како ако, серверот е "тресење на лажица." Девет пати од десет, таму ќе биде на еден надзорник дишење одредување на вратот на работникот, гледа секој послужавник дека тој служи. Проблемот обично доаѓа кога поединецот го прашува за уште лажичка или друг парче пилешко и серверот гледа во неговиот претпоставен. Сега, speaking with two years of experience working in food service, начинот на кој работи работи е, ако надзорникот не бара, Јас секогаш ќе им даде повеќе, потоа почекајте додека мојот претпоставен ме корегира. Но, работите не секогаш ќе одат како мазна како што се очекува од нив да се. Земете го примерот подолу на пример. На местото на настанот и детали се реални. На имиња беа променет за да се заштити идентитетот на на реалните поединци.

Тоа е ручек време и кујната е преполна. На менито на попладневните часови се состои од пржено пилешко, пире од компири и мешани зеленчук. , Но на долг линија на осудените лица се само чекам на една работа, "На пржени птица".

На jay, еден краток Бруклин, Њу Јорк мајчин е линијата серверот dishing од на пилешко. За да се неговото право е г-ѓа. Рог, неговиот претпоставен. Ms. Рог не е кое препродавало Џеј, затоа што за на изминатите неколку месеци, тој има допрва треба да му ја даде било какви проблеми.

Flocko, една Тексас-мексиканската ги чекорите од нагоре, "Што не е нагоре?", Тој nods за да се Џеј, кој го прави тоа на истиот пред да ја ставите една мала парче на пилешки на послужавник Flocko е. Flocko стемнето. "Она што да те ебам papa?"Неговиот тон ја црпи г-ѓа. Рогови внимание. "Ајде г-ѓа. Се погледне во дис,"Тој се изјасни за.

Ms. Рог Поглед и врз мали парче на пилешки на послужавник Flocko е. "Оди на,", Вели таа, мавтајќи него исклучите.

"Wh…"Flocko почна, но и самиот фаќа. Тој тогаш nods неговиот главата за да се Џеј, да му го изговарам зборовите, "Јас сум те убие,"Пред да одење подалеку.

Се соочуваат со на jay tightens во гнев. Неговите очи ги следат Flocko се додека не мексиканската се приклучија неговиот автомобил на нивната маса. Flocko го краде уште еден Поглед назад кон Џеј.

", Џонс, сте вие ​​в ред?"Г-ѓа. Рог го прашува.

На jay не одговори. Тој тогаш се вративме назад за да се кои служат.

На jay се обидел тресење на фактот дека мексиканската се закани дека неговиот живот. "Во текот некои пилешки?"Тој самиот праша обидувајќи се да и самиот го убеди дека ситуацијата не беше дека сериозните. Но, како што тој продолжи да им служи, тој беше потсети од страна на фактот дека тој беше во една казнено-поправните. А ниво седум затвор, каде што само за сè беше преземат за да се срцето.

Конечно, на долг линија дојде до својот крај. Од страна на ова време Џеј бил бесен. Flocko беше одамна ги нема, но тој сè уште беше пречи, од страна на закана. Не дури и пречеше да се исчисти на издржувањето линија, На jay проследено на другите работници надвор на кујната. Тој наскоро се стрча во Flocko врз пешачка патека каде што тој него исфрлен, потоа се чуваат движејќи се како ништо не се случи.

Овој инцидент, која започна надвор во текот на еден парче на пилешко, подоцна ќе да доведе до стенд-оф меѓу црнците и Хиспанците.

ЛИНИЈА BACKERS - Се одговорни за замена на кои служат тави кога тие се празни или ниски.

DISH СОБАare responsible for cleaning all cups, пепелниците и сребрен прибор за јадење.

S.H.U. Лансери - Кои работат на на S,H.U. коли плаќа пристоен, дури и како градус се пет. These workers serve and store trays for segregation inmates ака "На дупка." Оваа работа е четврта највисок платени работни места во услуга на храна.

WAREHOUSE - Овие работници имаат пристап до сите сува храна. Нивната работа е да се задржи сé што е во цел.

Готвачи - Тие приготвување на храна која. Овие момци имаат најмногу слобода во кујната.

Сите на овие позиции ќе ви се добие од страна како далеку што се плаќаат, но тоа е на службеници, кои се направи најмногу пари во услуга на храна.

На секретари- are responsible for everyone’s pay, како и земајќи ги сите инвентар. Позицијата на службеник е е најтешкиот за да го добиете.

Не е важно на плати-оценки, if you are a hustler at heart, (дека не си веќе во на улиците), сте ќе се направи богатство во кујната. Овој е рудник затоа што секој сака да јаде.

UNICOR / ОБЈЕКТИ
UNICOR не е една, ако не и на највисоко платени работа во на федералниот систем. Можете да направите насекаде од $35.00 да се $7-800.00 кои работат во на фабриката. Most UNICOR facilities make clothing material for the Army such as overalls, виндјакна јакни и елеци што.

Кои работат во UNICOR може да биде градус се пет или четири, на одлуки градус се две плати. Само ако ти си еден работник. На фабриката е преплавен со машини од bartaking за да се машини за шиење. Толку повеќе машините ќе ви бидат научат како да работат, толку повеќе пари ќе може да направи.

Those of you with a GED/high school diploma or prior UNICOR experience will have no problem getting right into UNICOR. Ако вие не мора долговечност или пред UNICOR искуство, but you have a diploma, сте ќе бидат додадени право да се листата на чекање.

UNICOR positions

Материјал ракувачи – keep all material organized and prepared for the next operation.

QA - Тие си задолжен за кој било од нив линија тие си доделен за да се. За работа на QA е да се направи сигурни работата е направено во право (квалитет на), пред таа да се движи да се на следната операција.

Цел лаги - Се одговорни за чувањето на фабрика чиста, , како и како што е на тоалети.

Објекти - Своите работни места да варира во од поправање електронска опрема за да се водовод. На плати се определува од страна вашиот плаќаат градус се.

На крв истури – This job pays very well. Тоа е он-повик работа. Ако постои било каква крвта истури во институцијата, вие ќе да се нарече. Толку тешко како ја заврши работата може да биде да се добие, тоа, исто така може да биде тешко да се справи со. Ако постои беше борба или прободување, на област би да бидат отстрелани надолу, додека на на крв има биле исчистени.

Безбедност - Нивната работа е снабдување на хемикалии во текот на институцијата. Ова е исто така одличен платени работни места.

There are also orderly jobs for the compound and units. Овие се сметаат за резервирани назад работни места. Што можете да направите следната за да се ништо не и се уште добиете платени.

На одделот образование има уреден работни места, како добро, и таму е секогаш е тутор позиција на располагање. Повеќето институции ќе им овозможи на на затворениците да започнат свој сопствен класа, ако идејата е од корист.

ПРОГРАМИ И ОБРАЗОВАНИЕ:
Ние е споменато програмирање во една претходната секција, but let’s elaborate. Тоа не е важно она што институција сте се сместени во, таму секогаш ќе биде програми на располагање. На психологија и сектори одговорни за образованието им понуди на долга листа на програми. Ќе бидете во можност за да го добиете официјален CDL лиценца во образованието, која ќе да дојде во рака подоцна во животот. Таму е родителство класа и, по завршувањето, можете да снимате една пет минутна видео на себеси како зборувате за да се вашите деца. Ќе бидете во можност да пошта на видео дома, како подарок и на.

Таму е злоупотреба на дрога образование се разбира, а која се осврнува затвореник злоупотреба на дрога, , како и на односот помеѓу употреба на дрога и криминалот. The program ensures that inmates are fully informed of the drug abuse and psychology program options available in the Бирото за затворите (Платниот биланс). Се разбира дека наставата за дрога ги исполнува барањата на судска препорака за третман со лекови. Овој курс е 12 да се 15 часа во траење.

Inmates will be required to participate in the Drug-Abuse course if:

 • Постојат докази дека алкохолот или друга употреба на дрога придонеле за извршувањето на кривичното дело.
  Алкохол или други дроги беше причина за насилство или на, надгледувана порака, или биро комуникации. Статус што е замена кои затвореник е сега затворен.
  Имаше препорака или евалуација на програмите на дрога од страна на судија казна или на пример: затворениците историјата на алкохол и / или употреба на дрога во текот на последните пет години е нагласена.
  Постојат докази за историјата на алкохол, или друга употреба на дрога во (PSR) претходна реченица извештај.
  Затвореник, исто така, може да се смета за текот на поставеност, ако тие побараат да учествуваат во злоупотреба на дрога образование програма. Сега, ако се бара да учествуваат, и одбиваат, повлече, да бидат протерани или на друг начин успеваат да ги исполнат присуство, и испитување барања, тогаш тие:
  Не се прифатливи за ефикасноста плати над одржување плаќаат ниво, или бонус плати или одмор плати и
  Не се прифатливи за федерален затвор индустрии (UNICOR) програма за работа.

Исто така постои и не-станбени злоупотреба на дрога програмата е на располагање на сите затвореници и тоа е, исто така, доброволно. Не-станбени програма е околу шест месеци во должина. Состаноци обично се одржуваат 1-2 пати неделно за 90 минути. Можете дури и да добиете до $30.00 за завршување на програмата и може да се понуди други материјални стимуланси.

Станбени програми злоупотреба на дрога се 500 часа и достапни во повеќе институции во средината на Атлантскиот регион. Оваа програма не е понуден на високо ниво на безбедност институции во платниот биланс.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category