149
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Dreamin’ на слободата

Одговорноста за опстанок тече низ моите вени како што одбиваат да ги достават до околност и да продолжат да најде значење во мојот страдање.

Свесни за она што е во прашање, Јас битка против ментални влошување за мојата разумност нема да бидат киднапирани од страна на злото на ноќта и денот или заробеник од страна на време.

А непредвидливи иднина разбои над сите можности и потенцијал.

Јас се уште сонуваат за слобода, но што да правам кога сум веќе во можност да сонуваш? Со сите околу мене значеше да го смири мојот самото постоење, ова е мојата реалност во вистинската форма…..Голи со мене- Морав да дишат… Мислата во по себе може да биде само кошмар. Но во моментов јас се уште сон за слобода.

  

One response to “Dreamin’ на слободата”

 1. Kousalya says:

  YOUR DREAM OF FREEDOM SEEMS LIKE A ONE SHOT DEAL WITHOUT BEAUTIFUL ENDING ….ITS NOW ALMOST DEC 2012.. THAT WAS DEC 2010. BLOG UR INSIGHT OF YOUR DREAM NOW.(excuse me may you please)…u caught my i its sad to see that we have so many of our people that is forgotten like their gone; an all along their right here.STAY STRONG TEWHAN

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category