3207
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Марк Диксон
 • Регистрирај се Број: Р-01558
 • Возраст:32
 • Време служев:14 години
 • Роден град:Чикаго, Illinois
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:1ул степен убиство, 2 Точки од обвинението за обид за убиство
 • Алијас:Chyna Бо
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик
 • Круг на влијание:Г-дин Нил Labro, Падне назад
 • Институција:Pickneyville Correctional Center
 • Со секое дете убиени на улиците, на bullseye на главата расте поголем.

Дали работите за Клан?

Друга имагинација-Украсен мисла….

“Ова овде е Рашид Џенкинс,” на маскирани klansman вели воведување на предметот на друг klansman.

Cocking пумпата на неговата пушка, друг klansman насмевки, “Ние се здобија со линч вечерва.”

“Ја добиете вашата рацете на него!” повисокиот klansman во црна одежда која е во спротивност на сите бели облеки што го опкружува вели.

“Џим Боб,” вториот човек вели irately, “Пиете за овој Н * gger?”

“Џим Боб, не знаете половина. Седнат и да замолчат!”

Подготвени да се бунтува, пократок klansman зема место. Приближува на средината на кругот тој кажува Рашид, “Ајде, ти си во ред.”

На џвакаме на презир може да се почувствува, како тензија се крева во кругот на мажите и жените кои биле учени на нивните животи да ги мразат сè за Рашид и дека тој и оние како него се извор на сите нивни проблеми. Подигање на двата рацете, како да притискам приведувањето во воздухот, тој зборува, “Знам дека многу од вас се прашувате зошто овој N * gger е во нашиот дом, без јаже околу вратот.”

“Проклето во право!!” груби друг маж

“Како што сите знаеме, нашите тактики имаат тешко, ако некогаш, работи. Одиме на мразеше, додека нашите непријатели задржи просперитетна. И, еден ден ме удри: Непријателот на мојот непријател е мој пријател.”

Друга klansman расте фрустрирани и граби соблекол хауба, “Данг-NamIT Ерл, ние нема низа оваа COON или ние нема да има марш граѓански права?”

Коментар на старецот искри срдечна смеа и олеснува тензија малку.

“Не, Џеф, само го слуша. Јас и ти може да убие две или три, пеколот, можеби дури десет црнци една година и никогаш не се направи колку уништување како ова момче.”

“Она што во?’

“Ooh Да,” Ерл фали, “овој момчиња има тринаесет убива во 2013 сам, сопствениот народ- бебиња, баби, бремени жени; тој дури застрелан три-годишен во лицето само минатата недела.”

Фаќање на размислување на Earl, толпата се зголеми мирна.

“И, кога последен пат сте застрелан плашила во лицето?” тој побара од klansman директно во неговото лице.

“И…Јас…бркале еден во мојот камион неколку месеци наназад. Didn’t catch ’em though.

“Те гледам,” вели Ерл, стои до Рашид со горди рака на неговото рамо, “Добивме сето ова не е во ред. Сите ние треба да направите е поддршка на три или четири млади несовесно убијци како Рашид и ние ќе ги избрише spooks во кратко време.”

“Ерл,” Џим Боб вели, “што само може да ме чиста генијалност…”

Дали работите за Клан? Звучи лудо, право? Но, тоа е вистински познат фактот дека во многу поголеми градови, млади, дрога хипнотизирани младите убиство едни со други во поголем број отколку дури и најпосветените klansmen. That hopeless fury takes on the power of prejudice; само се маскирани со маска за преживување или “се за сите пари.”

Овде сум за да блендата сликата од леано само-омраза во рамките на други млади луѓе кои изгледаат исто како што, ќе камшик со смртоносна прецизност. Проблемот е, сте навистина се убиваат.

Сега, не се налути! Јас не сум тука за да ви го осудат или судија ќе. Јас сум тука да ти кажам дека снајперист на покривот прстите на активирањето е што; земајќи внимателни цел, дека целта на срцето. Во задниот дел на вашиот ум е Ерл, имагинарното klansman, пополнување главата со сите камен потребни за да се мотивираат злобна активности да се.

Додека средбата Клан глуми Ерл е измислен, просторијата зад ова сатира е премногу реална. Нашите најголем непријател ни изгледа плоштадот во лицето секој пат кога ние го видиш огледало.

Што ви се прави за да бидете сигурни дека не се стави на целта на тебе и твојот народ?

Ќе изговори не е важно; само вашите акции прават.

Означи “Yohanan” Диксон е затвореник во Stateville поправниот Center и лидер во Се врати движење.

 

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category