3358
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Димитриј Хил
 • Регистрирај се Број: 68133-053
 • Возраст:35
 • Време служев:10+ години
 • Роден град:Њујорк, Њујорк
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Панацериум во poss. на огнено оружје; Мешање w / Трговија преку грабеж на наркотици трговците; заговор за грабеж на изјави наркотици трговците
 • Алијас:O.G, Пантер
 • Датум на издавање:Датум на издавање
 • Затвор Припадност:Крв (95KShine)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:Специјални управување единица на USP Луисбург
 • Кога у ќе се ослободи и да потрае овој болка

Димитриј Хил

Димитриј Хил е затворен повеќе од десет години, издржување 20 годишна затворска казна за наводно да се биде панацериум во сопственост на огнено оружје (18 U.S.C. 922(g); мешање со трговија преку грабеж на наркотици трговците (18 U.S.C. 1951); и заговор за грабеж на изјави наркотици трговците (18 U.S.C. 1951).

Ниту еден “наркотици трговец” сведочеше на г-дин. Судењето ридот дека тој ги ограбен или било кој друг, Всушност, не постојат “Жртвата / сведоци” кои се потврдени за некогаш да биде ограбен од страна на г-дин. Хил. Владата предлага измамничка, тврдењето дека дилерите на дрога не би отишле во полиција, на тврдењето дека се очигледно погрешни, како на САД против. Петерсон, 236 F.3d 848 (7та околност. 2001). На двете огнено оружје произведено во судскиот процес, не една содржани г-дин. Отпечатоци од прсти ридот и свештеник на црква, кој беше присутен за време на апсењето на г-дин. Хил, негираше гледаат полицијата некогаш се отстранат какви било огнено оружје од г-дин. Лице Хил, и сведочеше на овој ефект за време на потиснување сослушувањето. (Види, Јануари 24, 2003 Tr. на Пастор Skillings) Таму немало дроги или грабеж приносите пр. пари произведени во г-дин. Судењето Хил- никој не постои. Рид не беше уапсен при вршење на грабеж на секој, ниту пак бегаат било грабеж сцена, и двајца наводни жртви грабеж, кога е прикажано Фото-низа во која беа вклучени г-дин. Хил, негираше каква било учество на Хил.

Г-дин. Hill was convicted after a jury trialatrial in the year 2005 што се состоеше од еден единствен црн или латино лице — врз основа на сведочењето на S.G.; O.E.; N.E.; D.S.; J.R.; C.P. и доверлива информатор кој владата одби да открие неговиот / нејзиниот идентитет. Сите се бесплатно, во замена за г-дин. Затворање Хил. N.E. testified for her brother “O.E. е” слобода. Сите преостанати testifiers биле членови на спроведување на законот.

Г-дин. Хил беше обвинет и осуден на повеќе од 25 грабежи во Њујорк и Њу Џерси, уште не една жртва инициран полицискиот извештај постои. Првично, Г-дин. Хил беше застапуван од адвокат Кевин Китинг, кој беше назначен од страна на Судскиот CJA Законот за сојузната задолжен за 18 U.S.C. 922(g) огнено оружје брои- само задолжен мај 2002. Цената иста оружје беше истовремено очекување во Њујорк. State Courts despite the common practice of dismissing the State charge in lieu of the federal case. Од преку државата Њујорк Уставот како двојна убедување би претставувало “двојно опасност.” Г-дин. Китинг сепак побара и доби исплата за Државниот оружје наплаќаат, кој беше разрешен SUA sponte од страна на Државниот судски гонења канцеларија, тогаш одбија да се вратат, вели пари. (Види Прилог А)

Да се ​​продолжи.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category