2383
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Лестер Alford
 • Регистрирај се Број: 854173Б
 • Возраст:40
 • Време служев:19 + години.
 • Роден град:Елизабета, NJ
 • Реченица:50 години.
 • Тековната задолжен:Убиство
 • Алијас:Тефлон
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв (Овошје Место Brim)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер, Omar Остин, Altariq Gumbs, Emmanuel Jones
 • Институција:Њу Џерси државниот затвор (Управување со контролна единица)
 • Моето искуство во затвор е нешто што јас не би сакал на мојот најлош непријател.

Кори Букер и медиумите

Лестер Alford, лидер на овошје Место ободи, фракција на bloods банда, продолжува да прашање обвинувањата дека стои зад заверата за атентат врз Њуарк градоначалникот и САД Сенатот кандидат Кори Букер. Во следните напис, Alford подвлекува фактот дека Букеровата наводно бил наменет повеќе од еднаш од страна на bloods. Alford вети дека ќе продолжи да се обезбеди документација за состојбата во обид да се кажува целата приказна. Do you think street gangs had a reason to target Booker or is this just another example of Cory Booker playing the media to portray the image he so desires? На “тешко на криминал” image hasn’t panned out and the streets of Newark are just as violent, ако не и повеќе, than when Booker took office with a promise to get tough on crime and gangs. Do you think Cory Booker’s record as Mayor of Newark qualifies him for the U.S. Сенатот, or is it his ability to play the media, which makes him a serious contender?

 

Весникот член

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category