3419
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Димитриј Хил
 • Регистрирај се Број: 68133-053
 • Возраст:35
 • Време служев:10+ години
 • Роден град:Њујорк, Њујорк
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Панацериум во poss. на огнено оружје; Мешање w / Трговија преку грабеж на наркотици трговците; заговор за грабеж на изјави наркотици трговците
 • Алијас:O.G, Пантер
 • Датум на издавање:Датум на издавање
 • Затвор Припадност:Крв (95KShine)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:Специјални управување единица на USP Луисбург
 • Кога у ќе се ослободи и да потрае овој болка

Заеднички непријатели: Угнетувачот

Следниве е извадок од претстојната Gangism Манифест.

Во случај да не сте забележале, ние сме под напад! На B.L.A.C.K. и приколка парк заедници (пониска класа, сиромашни луѓе) се под напад од страна на Владата на Соединетите Змии на Америка. Ова вклучува, но не е ограничено на:

Федералните обвинители; Државните обвинители; Државни и федерални судии; Законодавната и конгресот членови; одредени адвокати пругата; Полициски службеници; федералните агенти; D.E.A; F.B.I.; A.T.F., итн; Корекција офицери; гувернери; градоначалници, училиште канцелари и оние кои се постави училишните програми, итн.

Да, Да сите овие луѓе не се лоши или свињи, но деведесет проценти, мнозинството, се! Тие се нашите непријатели бидејќи тие падне во согласност со заедничка шема и објективни за да ја заклучите далеку, не се рехабилитира. Гонења се сега насочена кон одредени етнички и економски групи; нас! Од псевдо заговори, RICO акт, на 922(g) (пиштол поседување) случаи; на Feds се обидуваат на сите нас се стави настрана трајно, засекогаш, загаси, игра над!

Случај во точка е 922(g) Доколку Feds се гони; тие одат со сите видови на имиња i.e. Проектот безбедно населби, Активирањето Заклучи, итн. Јас го нарекувам “статутот сиромашните човек” на Feds. Наводно, фати маж или жена со еден пиштол, откако сте биле осудени за кривично дело — им даде многу повеќе време, да ги испратите во земјата — unless they agree to be “стаорци”* или “Testiliers”** и помага на Владата со други обвиненија. На Feds се истрчаш на (т.н.) мафијаши и сега тие се по “нигери!” Особено, од агресивни револуционери пр. Пантери, B.L.A. [Црна Ослободителната војска], Малком Икс, Мартин Лутер Кинг, Albiz Полињата, Лолита Леброн, Хјуи P. Њутн, Sundiatta Acoli, Победнички Шакур, Ангела Дејвис, Џорџ Џексон, Kathy Boudin, Herman Bell, Фред Хемптон, Khalid Мухамед, и. на. на Црното и латино заедници се смири или убиени или затворени со LIFE. На Feds се сега натопориле пушките кон младите банди на Америка.

This is going on country-wide. They’re giving out LIFE sentences and high numbers to our people as if it’s the status quo — е. Затвор и гонење е само како голем дел од проблемот што се болест, а невработеноста. Тоа не направи разлика што хауба, set or gang we claim; the ghetto or part of the country we are from does not even matter- тие доаѓаат за нас сите на ист начин. Сите ние сме насочени кон масовно ниво; судиите се исклучително задоволни со “селективен гонење” и може да грижа помалку, бидејќи тоа не е нивните деца или нивните пријатели’ деца, своите соседи’ (Конгресмени) деца, или нивните пријатели се гони и испратени во затвор. Тоа е несразмерно влијаат на нашите заедници. Сè што правиме стана криминализира, од проблемите со дрогата да затемнети прозорци (вториот кој може да доведе до можната причина да се запре и да ги искористи вашата личност и пребарување на вашиот автомобил); нашите деца се вклучени (Лионел Тејт***).

Малолетникот и семејството суд случаи се надвор од контрола. Нашите сместени во D.F.Y. [Одделение за млади], приватни објекти, болници, станбени куќи, групни домови, spottard и “безбедна објекти” како Гесенската и Харлем долина во Њујорк и сите други како моделирани места низ земјата. Малолетничка затворање е надвор од контрола. Нашите заедници се извор на вработување за полицијата, обвинители, судии, корекција офицери, дури и законодавците и членови на Конгресот и адвокати придонесе за проблемот, како и; без (т.н.) криминал, their need to exist in those occupations would decrease.

Јас не ќе дејствува како ако криминал не постои, тоа го прави, уште извршил сите злосторства од страна на сиромашните луѓе или пролетеријатот (или вработени или невработени) може да биде поврзан со незнаење и економски беда; за пари. Луѓето го прават криминал во нашите заедници да живеат малку, а не само да преживеат или постојат — тие сакаат да живеат. **** Многу фаул, грозоморно злосторства се извршени од страна на луѓе од сите сфери на животот и позадини — но сепак ние се насочени. Постојат повеќе Црнците во затвор отколку во колеџ, но сепак постојат повеќе бели луѓе (мажи) затвор, но истото не важи. И знам дека истиот износ на кривичното дело е сторено на двете страни на оградата, ако не и повеќе.

Во Збирот, Знаеме дека имаме непријатели во повисоките места. Ние сме под опсада на сите нивоа и страни од страна на државните, локалните и федералните агенти кои сакаат ништо повеќе отколку да ни го заклучите далеку и фрлаат клучевите. Угнетувањето е тука!

*Кодоши, информатори, столче гулаби, соработници
** Paid informants or informants that lie on the stand for prosecutors to help garner convictions and leniency
***Лионел Тејт осуден на возраст 12 на случајно убиство на партнер и осуден на доживотен; реченица промени тој се изјасни до 1 да се 3, плашат да одат на повторно судење
****Освен злосторства на перверзија и деменција

 

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category