3658
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Бенјамин Вилијамс
 • Регистрирај се Број: R32989
 • Возраст:27
 • Време служев:10 години +
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:41 години
 • Тековната задолжен:Убиство, Грабеж, Agg. Ослободување на огнено оружје
 • Алијас:Ben Ben
 • Датум на издавање:2045
 • Затвор Припадност:Раст и развој
 • Круг на влијание:Падне назад, Labron Neal Bey
 • Институција:Stateville поправниот дом
 • My goal is to inspire and promote change.

Промена е потребно

America, America, сладок дом Америка!

Кога еден вели дека фраза, на кого се тие се однесуваат како Америка е дом на? Тоа не може да биде Црнците, или Америка е лош, бидејќи правилата и прописите кои се однесуваат на остатокот од Америка не важат за нас. Јас сум толку луд и разочаран од фактот дека ние сме во годината 2014 и ние се уште се занимаваат со истата по прашањата на сегрегацијата на пред педесет години. Тоа е тажно дека црна животи се уште не се ценети во Америка. Како може да имате таква сочувство за повредени и злоупотребувани животни, но многу малку за црна животи? Зарем тоа не е луд? Животот и благосостојбата на животните се вреднуваат повеќе од црна животи во Америка. Убие куче или мачка и да видиме колку брзо тие ве прогонуваат и ќе се јавите секој хорор име во речникот. Пеколот, дури и познати личности да се извика, исмејувани, и дури ги нападнале за да носат крзно. Но, тоа е оправдано да се убие еден црн човек. Ќе слушнете многу Белците се каже дека оваа точка е претерана, и, искрено, ние црни луѓе треба да добие над неа и се прости од минатото. И, Се спротивстави на таа изјава и речи им:, нека одат на расистичкиот, догматски, и се чувствувате ставови дека наследил од вашите предци кој ја изградил оваа земја врз грбот на нашите предци. Или уште подобро, биде предмет на ропство за стотици години, се злоставувани, have your history stolen, и семејства уништени, and then let me tell you to get over it. Потоа, можеби ќе видиме како нечувствителен вашите забелешки се.

Браќата и сестрите, ние не може да им овозможи на овие луѓе да ги убие и фрлат некого во зандана нас и да се извлечеш со тоа. Ние се соочуваат со истребување, ако не застане и да преземат акција. За младата генерација која ја одгледува и преземање акција, Не се обесхрабрени, Не се заплаши, и да не се оддалечила, because you are gonna bring about the change that’s needed in America. И во зборовите на големиот Малком Икс, Оваа промена се манифестира “со какви било средства неопходни” за нашите браќа и сестри да се преживее, живеат, и да успее тука во Северна Америка.

Мирот и љубовта во нашата континуирана борба.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category