3532
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Cedric Браун
 • Регистрирај се Број: 29077-050
 • Возраст:31
 • Време служев:6 години (државата), 6.5 години (federal)
 • Роден град:Њуарк, NJ
 • Реченица:151 месеци
 • Тековната задолжен:Conspiracy to distribute crack & heroin
 • Алијас:Bleed
 • Датум на издавање:2018
 • Затвор Припадност:Крв (793 Thug Life)
 • Круг на влијание:Emmanuel Jones
 • Институција:FCI McKean
 • Сакам да им помогне разбие циклусот на губење на младите на улиците и затвор.

Cedric Браун

Ви благодариме за можноста да биде покрај на живо од Заклучување. Јас се молам моите зборови на охрабрување, заедно со мојата приказна се корисни за младите, како и поединци моја возраст бараат промена.

Мојата приказна не е било различно од многу други може да се прочита. Јас пораснав во Њуарк, Њу Џерси. Татко ми почина кога бев три-годишна возраст, а мајка ми беше злоупотребуваат дроги така што износот на љубовта бев во потрага по не беше таму. На возраст од девет отидов во потрага по таа љубов и го најде тоа на улиците. Без позитивна улога модели да се погледне до улиците предвидени улога модели, како и. Расте со пет браќа и четири сестри сиромаштијата одигра голема улога во мојот нареден одлука во животот кој требаше да се справи лекови. Расте без не седат и со мене. Не се во можност да се добие работа, на возраст од тринаесет-годишна возраст, животот на продажба на дрога се чини ветува. Може да се каже јас бев производ на мојата средина. А детството беше надвор од прашање. Морав да растат брзо. Бев помага да се плаќаат сметки пред средно училиште. Бев во и надвор од центрите за притвор 14-18 години стар. Во 2000 Мислев дека требаше да се направи разлика во мојата заедница со пристапувањето во крв, но всушност јас се движело никаде дури и побрзо. Станав повеќе од проблем отколку решение. Јас забрзана преку чинови и стана главен член во организацијата. Фатив мојата прва држава случај на осумнаесет годишна возраст. Јас не две години потоа дојде дома за околу еден месец и фатени друг обид. Овој пат тоа беше четири години. Дојдов дома од таа понуда и во рок од една година бев се бори против губење на битката со Feds. На крајот добив 151 месеци. Ова е најдолгата Јас некогаш сте се затворени, Добив време да се размислува. Знаев дека ми требаше промена во мојот живот и брзо. Сфатив дека ми е потребна структура. Ми требаше да се најде кој сум јас и она што сакав од животот. Морав да престане со изговори и да преземат одговорност за избори јас направив. Дадов мојот живот на мојот Господ и Спасител Исус Христос и дека се грижеше за структурата дел. Бидејќи сум бил во федерален затвор Сум бил учествуваат во многу позитивни функции кои зборуваат за позитивни промени. Сум бил низ многу и јас сум со нетрпение очекувам да им се овозможи на мојот глас да се слушне преку живо од Заклучување. Сакам да им помогне разбие циклусот на губење на младите на улиците и затвор.

  

2 responses to “Cedric Браун”

 1. Sha Beven says:

  May blessing be upon you. I appreciate what u stand for my big brother, Your message means alot everytime i read them! #Здравје

 2. Young money says:

  This young money we was in MCCI together blessing to you and the growth you making

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category