Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Michael Key
 • Регистрирај се Број: K-54135
 • Возраст:37
 • Време служев:15+ години
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:ЖИВОТ
 • Тековната задолжен:Убиство, Обид за убиство, Armed Robbery, Home Invasion
 • Алијас:Mike G
 • Датум на издавање:N / A
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик
 • Круг на влијание:Kenneth Key
 • Институција:Stateville поправниот дом
 • If you always do what you’ve always done, then you’ll always get what you’ve always gotten.

Можеме ли да се верува?

lying-trust

Дали лаже стана толку многу за разлика од нашиот карактер што ние веќе не знаат како да ја каже вистината?

Некое време назад сфатив дека растењето на начин што го направив, Живеев живот полн со лаги и измами. Речиси секој знаев дека е лажго и измамнички на некој начин, дури и кога тие не се обидуваат да бидат. Направи нешто толку долго, на крајот таа работа станува втора природа. И направете го тоа уште повеќе, и таа станува единствениот начин на вршење на работите. Гледајќи во, I was guilty of this same behavior. There was a time I could not separate the truth from the lie. Во живее живот на лаги и измами сфаќам сега дека мојот пад неизбежна. Падот што ќе ме доведе до смрт или затвор. Во овој случај јас им верувам да се две страни на иста паричка.

Можеме ли да се верува некогаш повторно, од никого, вклучувајќи нè и нас?

Лежат на улицата
На блок ние ги живееме нашите животи лаже и се излажав, претерувам бројот на жени спиевме со, или целосно лежи на нашите кур; кочи за тоа колку пари имаме кога цело време ги поминувавме последна на оние $200 панталони, $100 кошула и $150 чевли се обидува да ја долови сликата; се обидуваат да направат два 8-топки да изгледа како две унци. Знаеш како оди, “лажни се 'Til ќе ја направите.”

Ние сме поучувани на почетокот признае ништо и негираат, без разлика што.

Лежи во затвор
Тоа е истиот затвор како на блок. Мачки лажат за она што видови на случај тие имаат и колку време тие се здобија, зборуваме за тој доби две тела и цело време го зеде некои пичка и доби шест силувања. Секој ден, цел ден, затвор мачки лажат за едно или друго, обидувајќи се да се направи себе изгледа подобро во очите на homies.

Легнат за пари
Палестинците мачки се фали за тоа колку тесто тие, како многу тули што беа copping, но не може да се поврзат надвор на $500 врска. Секој пат кога ќе се погледне до тие молат. Copping тули на улица, но во затвор, тие се здобија со јавниот бранител! Јас се кандидира во момци секој ден, кои компулсивно лаже за ништо. Овие мачки се наоѓаат толку многу и толку често дека тие се убедени дека она што го велиме е вистина. Тоа е до точка кога ќе ги фатат во лага, тие ќе се борат да ја брани, as if fighting validates the lie.

Лаже за gunplay
Тогаш ќе го добиеме во колку мачки што плесна со bangers што сум го видел само на телевизија,. Или, ова е мојата омилена, мачки се таму на галеријата и да разговараат за убиствата или други мачки добивање на пари како да се дел од тој тим. “Да, Јас бев таму со тој и тој добива пари на 54-та. Ние ги проверува како 30 еден ден со наркотик линии низ целиот блок.” И целосно да зборува на мачки за тела или stickups тие не знаат ништо за тоа. “Човекот слушнав дека беше Џеф кои се заглавени и убиени Лари.” “Nah homie, тоа беше Дивиот Бил. Тој дојде преку правото, откако тој направи овој потег.” Ако јас бев тој вид на мачка, Можев да се дома пред неколку години. Often times these stories are second and third-hand, recycled and retold by cats trying to make themselves seem larger than they are. мене имав мачка пред некој ден да каже трик тој се повлече што знам беше мојата работа!

Зошто се луѓето толку измамнички дури и кога не мора да биде?

Реалноста е оваа: Лежиме како одбранбен механизам, како начин на монтирање. Често, to tell the truth would result in one being mocked and outright shunned.

Биди свој. Негувајте кои што навистина се. Кој си ти денес многу пати одредува кој ќе биде утре.

Оставам како дојдов, in the vision of knowledge, мудрост и разбирање.

#RaiseUP

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category