3367
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Marco Мигел Робертсон
 • Регистрирај се Број: 62151-066
 • Возраст:38
 • Време служев:15 + години.
 • Роден град:Лорел, MD
 • Реченица:ЖИВОТ +24 години.
 • Тековната задолжен:Убиство
 • Алијас:Marco Miguel
 • Датум на издавање:Бараат отслужуваат олеснување
 • Затвор Припадност:Ортодоксните сунити
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:USP Lewisburg (SMU)
 • Јас сум државата Мериленд Затвореникот во Специјалниот Единица за управување на федералната затворскиот систем во петнаесеттата година на животот + 24-годишна затворска казна. NOPE, Ништо од тоа не е достоен за тоа!

Може ли да ти верувам?

Може ли да ти верувам да зафат мојата рака цврсто во очите на невремето,
никогаш не допуштајќи одат,
да ме држат силна од ваша страна,
ако моите дланки не се превртува од вас приврзан прсти ќе бидат избришани консумирани од страна на gloomiest сива ден
и горчлив ладно ноќи

Може ли да ти верувам да ми биде сонце,
кристално синото небо во мојот ум
Одговорен за секој слонова коска бел облак гледам,
adoringly насмеани врз мене,
намигна со грижа,
Јас ќе ги делат удари со мојот треперењето ѕвезда,
со секој издувам на моите гради вашиот меки гради никогаш не се далеку

Може ли да ти верувам да оди длабоко
патувајќи во бездна вашиот душата–
бакни ме со нежни усни низ најтешките тешки времиња,
Недостасува Ќе бидам
никогаш не сакаат да се грижите ако сте рудникот;
парична казна сакам да се чувствувам патуваат врз матната вода,
безбедно на мојот премин со вас како мојот живот сплав

Може ли да ти верувам иако обајцата може да биде осамена,
Јас сум само за вас,
Ве молиме за мене остане само,
утеха едни со други со vibrantly топло зрак од нашите очи гледа во порастот на зората
и поставување самракот во небото

Може ли да ти верувам да ја прегрне мене зависник од засекогаш е линија
со вечна врска врзани во љубовта како нашите засолниште и заштита

Искрено, Јас мора да се прашуваат
може да ти верувам во моите најранливите државата да не им даде на вашиот дух далеку во овој суров свет посно
Ми треба да биде богата со тоа што кралицата, дама, принцеза, Сопругата, жена, и девојка

Толку многу го прашувам,
многу повеќе
Сакам да им даде на овој

Јас сакам искрено да знаете,
ако можам да ја ставам вистинската вера и апсолутна целосна доверба во вас???????

  

One response to “Може ли да ти верувам?”

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category