553
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Ударни вести: Општата популација чека

Вести само се појавија Ќе биде заминување од Специјалната Единица за управување (SMU) во целост. Нема повеќе 23/1, кучето колиба рекреација кафези, околу часовникот зглоб ограничувања, и разговор во туш тезги. А светлината навестување на слобода; општата популација чека повторно. Уште, Јас мора да биде внимателна. Првиот знак на проблеми и јас сум на чело назад кон еден ден, првата фаза.

Јас, заедно со сите други кои се закажани да ја напушти SMU, ќе биде ставен на строг пробниот период– “кивнете во ред и да биде повредено” и јас цитирам. Еден дел од мене навистина не знаат како да се чувствуваат. Секако привилегии се најголема награда. Не сум бил во можност да се доживее слободен свет се чувствуваат (контактирајте посета) од март 2010. Уништени односи, изгубени контакти, исчезнува емоции, и поголема тешкотии– со ужасна последица на управување со единица. На тој начин, Знам и на смена на се излеа. Обемот интензивира како што одат од само уште еден затвореник затвореник од најголема грижа.

Неизбежните вознемирени дека chaperones затвор и засекогаш да се отвори двупосочен билет назад кон SMU. Ова тие го знаат и тие играат на. Сè станува закана да биде испратена назад. Тоа се случува да се земе од себе на голтање на мојата гордост и многу дисциплина што знам овие ѕидови ме служи нема цел. Тие само го попречуваат мојата патека и трик мојата раст.

Оставањето на S.M.U. е вистински тест. Знам дека сакаат подобра. Сега, тоа е во моите раце да се направи подобро. Мојата патека кон совршенството почнува СЕГА. Ве молиме продолжете да одиме со се борат душа.

Raise Up !– Ако можам да го направи тоа така може да ви!

  

One response to “Ударни вести: Општата популација чека”

 1. jessica says:

  Тоа право го направите токму мојата Nig сите свои у остана на тоа место, само да остане силен:)

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category