Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Димитриј Хил
 • Регистрирај се Број: 68133-053
 • Возраст:35
 • Време служев:10+ години
 • Роден град:Њујорк, Њујорк
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Панацериум во poss. на огнено оружје; Мешање w / Трговија преку грабеж на наркотици трговците; заговор за грабеж на изјави наркотици трговците
 • Алијас:O.G, Пантер
 • Датум на издавање:Датум на издавање
 • Затвор Припадност:Крв (95KShine)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:Специјални управување единица на USP Луисбург
 • Кога у ќе се ослободи и да потрае овој болка

Црнците мора да носат оружје

second-amendment-right- to-bear-arms

“А пропис или општ владеење на разумот дека секој човек треба да настојуваат мир, колку што тој има надеж за добивање на тоа; и кога тој не може да го оствари дека тој може да побара и да ги користат сите им помага и предности на војната.”

– Томас P. Хобс (1651)

Америка е најнасилните нацијата по лицето на Земјата, и, историски, black people have been the main victims of this violence. Можеме ли да го именува еден свиња, кој доби смртна казна за извршување невооружен Црното или латино лице, или уште поважно се соочи со смртна казна во судскиот процес? Црни луѓе биле егзекутирани, линчуван и го бомбардираа со неказнивост– Medgar Evers, 16та Улица баптистичката црква, Фред Хемптон, Џорџ Џексон, и листата оди натаму. Знаејќи историја, Јас побара од кој било лидер за човекови права од денес, колку повеќе проповеди, Протестите, молитвите, и писоци на “Нема правда! Нема мир!” пред жртвата има право да не дозволуваат себеси да бидат жртви? Јас велат дека нема повеќе време да се потроши. Тоа е време за вистинска црна христијани да се излезе на Кадилак и condo и ги напуштат своите капиталистички цркви и да добијат своите проповеди од проповедници на стари како Џон Браун, Нат Тарнер и Данска Vessey, кој знаеше револуционерна насилството е единствениот јазик на угнетувачот разбрана.

HARRIET TUBMAN може да ги сакам нејзините Библијата, но таа патувал со неа пушка за да се ослободи робовите.

Белата приградски општество се брани со лого оружје. Тие ги користат своите 2. Амандман правото на сопственост и употреба на пиштол за да се заштитат себе си, нивните семејства и заедницата, како што е примерот со Cliven Банди. Зошто треба да сиромашни луѓе, генерално Црнците и Хиспанците, прават помалку за своите животи, нивните семејства и нивните заедници?

“А добро регулиран милиција, се неопходни за обезбедување на слободна држава, на правото на луѓето да се задржи и да носат оружје, не се прекршени.”

– U.S. Уставот Амандман 2

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category