3503
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Дејвид зујат
 • Регистрирај се Број: 04338-090
 • Возраст:35
 • Време служев:17 години на тековната задолжен
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:25 години.
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат кокаин и хероин
 • Алијас:Лил Дејв
 • Датум на издавање:2017
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик (Раст и развој)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер, Quaheem Едвардс
 • Институција:USP Hazelton
 • На сите мои војници, goons, воини, насилници, гангстери, hustlers, и женски колеги: На најболната оружје може да се вчита не е пиштол мојот G. Вчита вашата мозокот. Со цел да се крене, Ние мора да мудро до! МИР (Позитивна енергија секогаш создава Висина).

Црна Лидерство

Да се ​​испита т.н. лидерство во црнечката заедница: на NAACP, Џеси Џексон, Ал Шарптон, и сака од него. Сите овие лица се malfeasants кои сакаат да го збогатиме нивното лично просперитет на сметка на целата трка на народите кои страдаат. Со децении Ал Шарптон и овие различни црни организациски држави се Капитализиране надвор од неправда и нееднаквост на црнците тука во Северна Америка и во странство. Нивните активности се разгорени од имиџ во јавноста, признанија и награди саканиот за светот медиумска покриеност и изложеност. Тоа е saddening и пакостен за оние кои се искрени и чисти во своите намери и мотивација за да имаат за да се види како овие шарлатани злоупотребат, злоупотреба и изневери довербата на Афро-Американците.

Во денешното општество може да се види на повеќето слободни и најобразованите поединец во најсреќни околности можат да се најдат во светот; yet it seems to me that a cloud habitually hangs on their brow and they appear solemn and almost sad in their pleasures. The main reason for this is that some do not give a moment of thought to the ills and calamities they endure while others never stop thinking of the good things they don’t have. Има една стара поговорка која вели, “Ако се фокусираат на она што вие не мора, Вашиот живот секогаш ќе биде некомплетно . . . Се фокусираат на она што го имате и на вашиот живот засекогаш ќе бидат исполнети!” Само ако тие знаеле колку подобро е за нив во трпение и упорност.

Тоа е чудно да се види на себични продолжи просперитет и како тие се вознемирени од демне сомневање дека тие не можат да ја одбрале најкраткиот пат да го добие. They foolishly cling to material things of this world as if they have been promised that they will never die yet they are in such a rush to snatch anything that comes within their reach as if they expect to die before they have relished them. Тие спојката сè, но се одржи ништо брза. Тие лебдат од тука до таму, одат од тоа да дека и припаѓаат на ниту една, ниту оние и така тие губат контрола како што брзаат по некои нови задоволство. Their restless opportunism goes with them as they travel up and down the vast territories of sadness. Тие ќе патуваат милиони милји во неколку дена како одвраќање од нивната среќа. Ова се должи на душата упатувајќи ги на гревот. Исламот не учи дека ова се нарекува со-Nafs Ал Ammara (castigated) душата, which by its very nature directs its owner toward every vice.

Сепак, death steps in in the end and stops them before they have grown tired of the futile pursuit of that complete felicity which always escapes them. Вкусот за физичко задоволство мора да се смета како прв причина за немир предаден од активностите на црно лидерство и недоследност на дневниот примери тие даваат.

А човек кој поставува својот срцето на ништо, но нештата од овој свет е секогаш во брзање, бидејќи тој има само ограничено време, во која да ги најдете, добијат нив и уживајте во нив. Mindfulness на снемување на животот постојано го повикуваат на. За разлика од добар тој веќе има, тој мисли на илјада други кои ќе го спречи дегустација другите ако тој не се брза. Оваа мисла го исполнува со болка, страв, uncertainty, and regret and keeps his mind continuously is agitation so he is always changing his plans and commitments. If we add to the taste for prosperity a social state in which neither law nor custom holds anyone in one place, this is a great stimulus to the already restless temper. Ова е причината зошто ние се најдат луѓе постојано менување на патеки за страв од недостасува кратенка за среќа.

Ние сме нови визионери и лидери на денешницата. We are the blood of the movement and the authentic voice of and for the people. Unlike those who falsely claim to be for the people and with the people, ние не сме само навистина за и со луѓето, но ние сме луѓе . . . . Нашите лица се огледало оние кои се зборува за и нашите гласови се засили и ехо нивниот глас. Insha'Allah, ние ќе се воспостави и отворен академии и школи за подготовка, економски, политички, и социјалниот развој на целото човештво. Ние ќе се насочите и се посветам на двете умот и душата на човекот, додека тој судиите својата душа со повик до сметка реклама гледа Божјата благонаклоност.

Одговорност е одговорност!

I do not believe in separatism nor in exclusive gatekeepers to and of success. For me success is finding happiness in life’s work! Ние ќе одиме и да работат во името на праведноста како нашата борба ќе се освои преку духовно будење и свест Бог.

Задржи Бог првиот и вера силна.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category