3392
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Томи Edelin
 • Регистрирај се Број: 01206-748
 • Возраст:44
 • Време служев:N / A
 • Роден град:Вашингтон D.C.
 • Реченица:ЖИВОТ
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Brother Menes
 • Датум на издавање:N / A
 • Затвор Припадност:Независни
 • Круг на влијание:DJ, Масовна
 • Институција:USP Ли
 • I began to struggle against a mindset that I realized was not mine, and thus my quest for knowledge began.

Црна богови

Најстарите трка на планетата е црната раса,
пребарување античките четири агли на земјата ќе се најде црн лице.
Ние бевме првите да circumnavigate светот, ние опфатени во секој простор.
Го напуштивме антички знаци, симболи и култури во секое место.
Ми треба само миг од вашето време за да ви даде вкусот
на потекло и еволуција на целиот човечки род.
Некои научници велат дека сите ние еволуирале од мајмуни-
не ни- но повеќето научници и научниците се согласуваат дека сите ние еволуирале од езерата
во Централна Африка, вистинско име Alkebulan.
Дозволете ми да се донесе светлина во пеколот, овој модерен ден Вавилон–
Пигмеите и Nilotic Црнците се шири низ целиот свет.
Црнците се колевки на цивилизацијата, и ние мора да учат оваа вистина за нашите бебиња, Момци и девојки
Стипендија и науката, две фондации на културата
еден собира, еден експерименти, технологија и структура е она што ние научи ча
Црнците беа првите да го користите алатки изработени од дрво и камен,
тогаш ние владее бакар, бронза и железо, ние први да се изгради домови;

Ние се развиле во различни бои, ние сме всушност потеклото на сите раси.
Ние ги покрие сите тен, сите нијанси, ние ги покрие сите раси.
Пред Адам и Ева беше мислата имавме култура и религија,
Пред модерната ден пророци ние направивме поправилни одлуки;
всушност, пророците беа едуцирани од Црнците.
Сите откритија во светот добиени од нубијански текст-проверка
Ние поседува знаење од сите возрасти, мудроста на мудреците
Дадовме цивилизација на белата раса и боречки вештини на Азијци.
There were sixty Black kings before the reign of Black Menes,
за секој имаше кралица, овие се црни факти не Црното соништа;
Имаше кралицата Хатшепсут, Кралицата Тај, имаше кралицата Makeda
и имаше силни женски воини, Кралицата Nzinga и Kahin.
Ние сме воделе битки, победи и загуби војни
Ние сме доведе освојувања и ние сме биле освоени, чита Златното доба на Маврите
Ние направивме и потоа повторно ги откривме нашите оф-пролет, никој не ни откри
Патувавме до сите земји прва, чита Тие дојдоа пред Колумбо
Ова е лекција историја и blessin, нема Smiths нема Wessons,
Потсетник на твојата големина пред телесното верници зачекори во
и измама пролази во, настава нас лаги како и сите сме родени во грев;

Нема алегорија или енигми, време да се избрише stigmas
Богови се кои сме ние, ние никогаш не биле niggas
Ние се предава на Русите да зборува руски, Црното име Александар Пушкин.
Целиот свет се поклонија Црнците како богови пред расизмот турка во.
Тоа беше Bohdiharma за Азијци, Tiquire за јапонски.
Да, првиот нинџи беше Црното, Овие црни факти не теории
Јупитер, Херкулес, Аполо, Црна богови на Грците
Вид Минос даде цивилизација на првите Европејци во Крит
околу 1400 П.н.е., тоа беше прекрасен култура
поставени до рушевини од страна на некои не-образован мршојадци
сега; Херодот историчар, но не и таткото на историјата.
Тој бил студент на Црното богови и тоа не е мистерија.
Дури и на Феникијците биле Црното тие измислиле две азбуки.
Црнците дал светот својот прв пишан текст- Вашиот училишта не те учат дека;
што го дава светот многу пофалби за Питагора големиот математичар е’ теорема
но тоа беше црно богови на Нил, кој му даде дел од серумот
и Хипократ не е татко на медицината, нејзините Црното Бог именуван Imhoptep
тој беше првиот во светот снимен гениј, сега е време за оваа Црното Бог да се повлече.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category