3595
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Друга Роденден Заклучена тема Down

Октомври 1, 2014, означува дванаесеттата година на затворот, Исто така на 35 година јас се направени да издржат грдоста на таков грозни светот. Претпоставувам дека треба да биде среќен за овој роденден, сепак, зашто, тоа само служи како потсетник на вториот циклус на болка никој не знае, но ме. На ден, каде што е да се имаа радоста Седам сам, ограничени дваесет и три часа на ден во управување со единица борат дена Посакувам никогаш не сум знаел. Ништо за октомври 1 е отворен за. Секоја година јас сум пречекан од повеќе страдање. Секој прв ден од октомври јас сум принуден да се погледне назад на претходната 364 и повик можам да видам се покојни другари, unkept ветувања, и промени срцата.

Среќа, I forgot what it feels like.

Во 2002, Бев презентираатед триесет години долга одмор во една од најстудените места познати на човекот. Не хотели со пет ѕвездички. Не шише Moet и Роуз. Нема топла песок. Постои јасна води. Само гареж блок затворска ќелија.

Во октомври 1 Посакав за слобода.

Роденден желби.

  

15 responses to “Друга Роденден Заклучена тема Down”

 1. Trea Millz says:

  Dam brah hold yr head. I can’t even pretend I kw how u feel, but I sympathize with u. ii luv 4ever R.I.P LITE BUB.

 2. Damn thats a long time but hey threw it all just keep yo head up and be strong and u be gud soon

 3. Happy Born Day Mass, we miss and love you…

 4. That’s real shit a lot of people don’t know how precious that time is until it’s to late hold ya head up my boy it’s still real niggas out here appreciating what you left out here love that brother

 5. Lorenzo says:

  Happy birthday. I know what it’s like. I spent over 22 години затвор. Only out 9 месеци. It’s not the end of you, but make it the end of suffering by changing your life

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category