Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Бенјамин Вилијамс
 • Регистрирај се Број: R32989
 • Возраст:27
 • Време служев:10 години +
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:41 години
 • Тековната задолжен:Убиство, Грабеж, Agg. Ослободување на огнено оружје
 • Алијас:Ben Ben
 • Датум на издавање:2045
 • Затвор Припадност:Раст и развој
 • Круг на влијание:Падне назад, Labron Neal Bey
 • Институција:Stateville поправниот дом
 • My goal is to inspire and promote change.

Лути црна Машко

Гневни испади од мојот 12-мерач / мртви тела во моето будење, па секој се чувствува бес / Мојата крв капе од моето срце да се мастило што јас се прелее на оваа страница / етикетирале бездомник и црна овца, од почетокот на мојата возраст /, така што моето созревање е ’ и осветлување на магла / останам затруени да се маскираат болка / или јас само може да се плашиме / Живот gettin’ погруб и посилно за еден црн човек во Америка, овие денови / Она што мојот иднина има само времето ќе покаже / Но, за сега живеам животот скршен оти светот го сврте грбот на мене и ме фрлија во затвор!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category