Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Масакрот на Америка победи на Националната книжевна награда

Americas Massacre Book Cover Amazon

Америка масакрот: Дрскост на очај и порака на надеж неодамна ја доби 2016 На маргините книжевна награда за најдобар Non-fiction. The following comments are from the book’s author Tewhan Butler.

Who would’ve thought a kid from the downtrodden streets of nowhere serving a thirty-years prison sentence could win a book award. I guess light finds its way in the darkest places after all. This isn’t a shot at any other author’s whose literary pen bleeds and spills truth. Тоа е само мојот начин да се каже суштината на моето пишување сега може да се почувствува милји надвор од наше маало, и за тоа сум благодарен.

библиотекари, група имав малку контакт со додека бев во училиште, were led to acknowledge the voice of a people many otherwise would never have known. Јас не сум тип на говор на поединечните, ниту јас сум со Канје. Јас зборувам со акција, my heart the motivating factor, па да ми прости, ако моите зборувам сладкодумно тука не е толку забавно. Пред една година, по ангажирање со големи издавачки куќи, кои биле на оградата околу мојата приказна, на komrade и решив да се земе шанса и да ги објавуваат мојата животна приказна. Беше финансиска добивка цел? Did we expect millions of copies sold? Да не ги продаваат се кратки, сфативме дека секогаш живее можност. Сепак, она што сакав беше да се фати уво, да се други да се слуша и да покаже дека е појачан детството не мора да значи дека детето има да растат без надеж. I wanted for those from around the earth to read and experience my walk and draw the similarities between the concrete jungles near and far. На борба е борба, и многу ќе каже борба е универзален. Повеќе пати отколку не, тоа е борба која уништува надежта, па кога го пишував Америка масакрот: Дрскост на очај и порака на надеж доделување на било кој вид не беше дури и мислата.

Кога дознав дека има намера на маргините книжевна награда – да се најде најдобрите книги за младите кои живеат во сиромаштија, на улица, во притвор, или циклус на сите три – it meant all the more. Тоа е причината зошто јас и моите komrade разменуваат мисли и се бореа како две луди луѓе за да бидете сигурни дека секој е достоен за споделување. Сакавме да стигнат до младите, those locked up at young ages who have been told that prison or a graveyard is all that awaits them. еднаш ми беше кажано истото. Сепак денес, понекогаш, I am reminded of my circumstances (затвор), and how the shortsighted use that to define me. Спротивно на она што тие веруваат, ние ќе продолжиме со нашата надеж и да продолжат да веруваат, продолжи да се бори, and continue on our mission to spread the truth that redemption is possible.

Сега, јас сум ви кажал она што го посакуваниот, Јас ќе ви кажам сега она што ни треба. Нам ни треба поддршка од народот. Го поддржи притисок за да се добие Америка масакрот во училиштата, младите објекти, центри за заедницата, и пошироко. Јас еднаш беше една од овие деца во потрага по глас на насоки кои би можел да се однесуваат и доверба. За младите денес растат во сиромаштија, на улица, или во притвор, Кој подобро да се слушне од од еден од нивните? И за оние од сосема поинаква прошетка на животот, how better to build understanding and mutual respect than by sharing?

Ви благодариме на 2016 In the Margins Book Award Selection Committee. Your recognition means much to me and men in American prisons and ghettos who consider me a brother.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category