3651
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Omar Остин
 • Регистрирај се Број: 204603C
 • Возраст:31
 • Време служев:бидејќи 2001
 • Роден град:Њуарк, NJ
 • Реченица:60 години + 7 последователни години
 • Тековната задолжен:Двојно убиство
 • Алијас:K.O.
 • Датум на издавање:2043
 • Затвор Припадност:Крв (Валентин)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Лестер Alford, Pele Brown, Tewhan Батлер,
 • Институција:East Jersey State Prison (Rahway)
 • Ако реално G не може да ги одвратат youngins, ред, имаат ya начин, но барем дозволете ми првично вас за патот.

Активизам во урбани заедници

Ако активисти на заедницата се паметни и навистина сакаат да стигнат до браќа и сестри на улиците, it is in times like these when they should go in and get the street gangsters of gangs to unite behind common goals . . . да го предизвика масовно затворање, полициско малтретирање, and the police brutality that we all know goes on inside the backrooms of police precincts, и непочитување на другите расни групи од страна на странските сопственици на бизниси во урбаните заедници.

Ова е јазикот им браќа се зборува. Тие се луѓето кои треба да се зборува со ако некогаш сакате сериозно да се обрати на Црно-на-црна геноцид на улица. Тие не можат да фрлат некого во зандана проблемот. Браќа одат во затворите од страна на десетици на целата година, Тенис, и уште престрелки никогаш не чини да се запре. Убиствата може да оди надолу. Наместо 200, тоа може да биде 165. За спроведување на законот, кој е остварување. На мајките, татковци, сестри, и браќа, на оние кои беа убиени, тоа е отворена рана; сеење повеќе семето на омраза во нашите заедници, и остануваме поделени.

Се додека некој се буди и го спречува тоа го правам со камери, овој циклус се случува да се случува. Спроведување на законот не ги имаат истите врска со кризата во внатрешноста на нашата "капи што правиме. Тие се една класа на луѓе во нашите заедници. Тие јадат друго место. Партијата на друго место. И тие спијат на друго место. Не е важно каква боја на кожата е, дали црна кожа или како светлина, како албино, classism е реална. Луѓето се идентификуваат со нивниот економски статус, дури и повеќе отколку што го прават трка.

Луѓето мора да се добие длабоко во ровови, ако тие имаат било вистинска намера да играат улога во решавањето на проблемите во урбаните заедници.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category