674
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Еден маѓепсан круг

Оставени сами во овој темен тунел што води кон никаде го прави моето срце крварат. Не илјада смртни случаи, но ова е толку болно како многу. А челик кафез околните железни врати кои имаат ладни срца. Чувствуваат агонијата на човек кој страда секојдневно зад губење на слободата. Слични во концентрационен логор, сепак раздор нарушува еден концентрација. Не можам да се фокусира на ништо друго освен на преживување, овој конкретни џунглата плени, раси, има, и ви овозможува лабава животни од сите видови. Вагите на правдата навален кон неправдата, и ние се чувствуваме неправди десет- свитка. Затоа оние во внатрешноста подметне неправди на своите. На судскиот систем треба да се разбере; да не се тие? Не промоција на неправда насекаде, едноставно укажувајќи дека ако едно е она што го прави, тогаш разбирање не треба да биде далеку.

Осудата на мажите и жените запали искра што го претвора во пламен, кој факели нашите градските улици и поставува нашата многу деца гори со незнаењето потребни за да ги фатат заедно со генерација пред нив. А верижна реакција. А домино ефект. Incarcerate родителот, контрола на дете и еден маѓепсан круг почнува.

Моето срце крвари бидејќи јас сум еден од многуте кои се паднати за стапица.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category