44
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quaheem Едвардс
 • Регистрирај се Број: 10800-084
 • Возраст:28
 • Време служев:6 + години.
 • Роден град:Патерсон, NJ
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат, Оружје, Заплашување на сведоци
 • Алијас:Вол-Splish
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв
 • Круг на влијание:Charles Taylor Jr., Дејвид зујат, Џошуа Carrell, Tewhan Батлер
 • Институција:USP Тусон
 • Јас сега знам што сакам од животот за себе, моето семејство и мојата заедница. Јас сум строго за обнова и промени. На хартија, Јас секогаш ќе бидат поврзани. Зедов заклетва! Но јас тресне за вистинската причина сега, или неколку причини: ПРОМЕНИ, Upliftment и просперитет. Raise Up!

Еден ден во моите чевли

Поминат еден ден во моите чевли
Каде што единствена надеж е да ја рецитираат молитви;
Добредојдовте на нашиот свет,
Каде сме далеку од остатокот
И шансите за живеење се намали со нож ПЛЕЕРИ.

Поминат еден ден во моите чевли
Каде што ако не читаш, Вежбајте или ПИШУВАЊЕ нема ништо да се прави.
Околината се деградирачки
А ти си ги слушаат наредбите од луѓето во униформи помлади од ВАС.

На пари и слава никогаш не ќе се споредат со цените ќе плаќаат
Некои денови,
Се будам лути без причина,
До пошта повик;
Тоа е неверојатно како неколку инспиративни зборови може да заличи вашиот ден.

Поминат еден ден во моите чевли
Опкружен со перверзните, Убијци и мршојадците
Кога го спречи?!
Станавме толку навикнати на овој начин на живот
Ние сме дури и давање изјави, како,
“Сите ние имаме”

Јас сум благодарен да се будам секое утро,
И повеќето од нас живеат со иста цел;
Ако имате СЛОБОДА,
Да уживате во него,
Не биди толку желни да поминат еден ден во моите чевли, бидејќи,
Ниту еден од овие чекори се достоен за тоа

  

2 responses to “Еден ден во моите чевли”

 1. се одржи вашата глава bruh thats вистински зборувај ми definitly не сакаат да бидат опкружени со сето она што го добив две деца да се грижи за срање реални зад нив ѕидови тоа не е шега.

 2. Доминик Едвардс says:

  Ова беше добра Quaa , Жаргон чекате додека да стигнам дома & Така можете да видите Колку Секој Изникнат & Како работи го смени . Те сакам & Се гледаме наскоро <3 <3 <3

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category