Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Марк Диксон
 • Регистрирај се Број: Р-01558
 • Возраст:32
 • Време служев:14 години
 • Роден град:Чикаго, Illinois
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:1ул степен убиство, 2 Точки од обвинението за обид за убиство
 • Алијас:Chyna Бо
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик
 • Круг на влијание:Г-дин Нил Labro, Падне назад
 • Институција:Pickneyville Correctional Center
 • Со секое дете убиени на улиците, на bullseye на главата расте поголем.

4 Клучеви за да се збогати вашиот живот

enrich-life

Од државниот затвор во Илиноис, Марк Диксон предлага четири копчиња за да го збогати животот.

1- Запрашајте се често: Како е мојот однос со Бог? Дали тоа ме мотивира во корисни начини? Е тоа ме води во една патека која се усогласува со вистинска духовна наука,en?

2- Запрашајте се често: Does my presence in life serve a purpose for anyone other than me?

3- Запрашајте се често: Се односите во мојот живот здрава? Дали луѓето во мојот круг навистина за мене?

4- Прашајте чесно: Дали имам здрава врска со себе? Дали ми се јаде релативно здрави? Дали вежба доволно? Можам да добијам доволно одмор? Дали умерена или елиминирање на мојот алкохол или дрога доза?

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category